1. SK Prostějov – MFK Frýdek-Místek 10:0

Po relativně vlažném prvním poločase zejména co se týče branek, spustilo naše mužstvo ve druhé půli brankostroj a vyhrálo nad slezským týmem 10:0. Čekalo se vyrovnanější utkání, ale slezský tým opustilo během zimní přípravy plno opor a na jejich herním projevu to bylo znát.

1. SK Prostějov – MFK Frýdek-Místek 10:0 (3:0)

Branky: 6′ Machynek, 19′ Lutonský, 33′ Šteigl, 51′ Stáňa, 55′ Stříž, 56′ Stáňa, 67′ Šteigl, 82′ Zapletal, 86′ Lutonský, 88′ Slaměna.

Sestavy

1. SK Prostějov: Bréda – Pašek, Machynek, Bialek, Stříž – Koudelka, Polák, Slaměna, Lutonský – Šteigl, Stáňa.
Střídali:
Mucha, Pernatskyi, Zapletal.

MFK Frýdek-Místek: Ciupa – Hammer, Literák, Drozd, Hajnoš, Skwarczek, Vychodil, Žák, Hykel, Bzirský, Raab.
Střídali: Zouhar, Šohaj, Varadi, Kebísek, Hurta, Mikulenka.

Reportáž ze zápasu

V letošním roce se mohli naši borci ukázat poprvé v domácím prostředí. K vidění byli na hřišti za Olympijskou ulicí. Jednalo se i o první utkání Eskáčka na travnatém hřišti. Ve hře se objevovalo několik pohledných kombinací a souhra na jeden dotek. Nebýt tolika odpískaných ofsajdů, mohlo být skóre vyšší, zvláště v první půli. S oslabeným soupeřem jsme neměli sebevětší problémy. Frýdek-Místek opustilo během zimní přípravy plno opor, včetně nejlepšího střelce Jakuba Teplého, který byl na zkoušce také v Eskáčku. Zde se bohužel zejména ze zdravotních důvodů neprosadil. Za Prostějov nastoupil i bývalý frýdecký stoper Bialek, který na podzim rovněž patřil mezi opory slezského týmu.

První poločas se ještě nesl tak trochu v duchu oťukávání a zkoušení. V šesté minutě jsme zahrávali první rohový kop, a mohli si tak vyzkoušet něco z tréninkového nácviku. Standardní situace se povedla. Po rohu Slaměny a hlavičce Machynka jsme otevřeli skóre utkání a šli do vedení 1:0. V devatenácté minutě poslal ze středu hřiště krásný pas Polák na Lutonského, ten bravurně zpracoval míč, obešel brankáře a do prázdné brány zvýšil na 2:0. Ve třiatřicáté minutě se opět ukázal Lutonský, jehož střelu brankář hostí pouze vyrazil ke Šteiglovi, který přidal třetí přesný zásah našeho týmu.

Ve druhé půli uběhlo opět pouze 6 minut a skóre se měnilo. Pašek přihrál po lajně Koudelkovi, jeho centr z místa penaltového puntíku zužitkoval Stáňa. Za další čtyři minuty dostal dlouhý lob Stříž, překonal brankáře a poslal balon do prázdné svatyně frýdeckého týmu. Slezané se po šestém gólu ještě nevzpamatovali, když svoji individuální akci předvedl Stáňa. Technickým zakončením si připsal svoji druhou branku v utkání a sedmou trefu našeho týmu. Za dalších deset minut přidal také svůj druhý gól Honza Šteigl, který dokázal skórovat střelou z vápna. Po následující akci na pravé straně jsme vedli už 8:0. Stáňa přihrál Lutonskému a ten našel střílenou přihrávkou kopačky Zapletala. I další náš přesný zásah byl z pohledné akce na jeden dotek. Na konci byl Lutonský, kterého naši borci vyslali dlouhou přihrávkou z vlastní poloviny hřiště. „Luty“ poté technicky zakončil na 9:0. Konečné skóre zaokrouhlil nakonec Patrik Slaměna. Ten trefil z voleje centrovaný míč Koudelky.

Hodnocení zápasu

Pavel Šustr (trenér 1. SK Prostějov): „V předposledním přípravném utkání před sezonou jsme se poprvé utkali se soupeřem na trávě. Hráči šli do utkání s chutí a patřičným nasazením. Kromě první branky, která padla po standardní situaci, jsme dali všechny góly z pěkných akcí. Po této stránce jsme určitě spokojeni a patří k tomu i velké množství vstřelených branek. Výsledek nijak nepřeceňujeme, protože soupeř měl tým poskládaný jinak než v sezoně. Takže se na dnešek dívám kladně, ale všichni si samozřejmě uvědomujeme, že zápasy v lize budou o něčem úplně jiném.“