Z Opavy přichází Bronislav Stáňa

Z prvoligové Opavy k nám přichází na půlroční hostování Bronislav Stáňa. Tento šestadvacetiletý záložník odehrál za Opavu 20 zápasů a vstřelil v nich 2 góly. Před příchodem do Opavy působil v konkurenčním Baníku Ostrava, kde odehrál stejně jako v Opavě 20 ligových utkání s bilancí dvou vstřelených branek. Debut v první lize zažil v dresu Znojma před šesti lety proti FK Jablonec. Nově příchozímu hráči jsme položili pár otázek.

ROZHOVOR

Jaké jsou tvé první dojmy z Prostějova?

Na angažmá se těším a jsem moc zvědavý. Přišel jsem sem na popud trenéra Šustra, který si mě vyžádal. První dojmy jsou zatím velmi příjemné. Většinu kluků znám, hrával jsem s nimi v Brně nebo i ve Znojmě a v Baníku. Působí to na mě velice příjemně.

Odchod z Opavy tedy nebereš jako krok zpět?

To určitě ne, je to pro mě výzva. Každý fotbalista potřebuje hrát a když sedí na lavičce, je to pro něj ztráta. Proto jsem trenérovu nabídku rád přijal. Moje budoucnost mimo jiné závisí i na tom, jak teď Prostějovu pomůžu.

Existuje tedy možnost, že bys u nás zůstal i déle než jen na dohodnuté půl sezóny?

Já myslím, že všechno je otevřené. Přišel jsem sem hrát, dát co nejvíce gólů a na co nejvíc jich nahrát. Chci především pomoct týmu.