Pavel Musil

Trenér U16 Pavel Musil: Chceme do hráčů dostat vítěznou mentalitu

S čím jde do jarní části sezony náš tým U16? Náš seriál rozhovorů s trenéry pokračuje otázkami na Pavla Musila.

Jak si spokojen s podzimní části soutěže?

Tým U16 měl v podzimní části sezony jako hlavní úkol zvládnout přechod z žákovské do dorostenecké kategorie a současně pracovat na zdokonalování herních i individuálních činností. I přes těžký začátek drtivá většina hráčů akceptovala daleko vyšší nároky  a tvrdě a poctivě trénovala. Výsledkem byli vyrovnané zápasy s papírově silnějšími soupeři a vcelku příjemné postavení v tabulce.

Jak probíhá a bude probíhat zimní příprava, na co se zaměřujete?

Příprava na jarní část začala v první polovině ledna a proběhne nakonec i přes plánované soustředění pouze v domácích podmínkách. Bylo domluveno soustředění v Praze společně s týmem U18, bohužel pro velkou nemocnost z tohoto nakonec sešlo. Odehrajeme asi šest přípravných utkání, povětšinou proti starším klukům (doposud Blansko 1:1, Sparta Brno 2:0, Šumperk 3 : 4 V jarní části  se chceme více zaměřit a již nyní to pilujeme na zvládnutí více herních stylů, potřebujeme  do hráčů dostat poctivé a odpovědné plnění základů taktiky.

S jakým cílem jdete do jarní části soutěže?

Nejde nám v této kategorii až tak o výsledky, proto ani postavení v tabulce není alfou a omegou, přesto chceme odehrát dobré a úspěšné výsledky, zvládnout utkání, která se třeba zpočátku nebudou vyvíjet v náš prospěch, dostat do hráčů vítěznou mentalitu, chuť a sílu se porvat o vítězství za jakéhokoli stavu.

Jak vypadá složení kádru pro jaro oproti podzimu?

Kádr opustil pouze Lukáš Kalvoda, v jednání  je příchod dvou hráčů k nám, největší posílení však přijde s uzdravením a vyléčením zraněných hráčů.