přípravný zápas s Blanskem

1. SK Prostějov – FK Blansko 2:2

V posledním přípravném utkání zimní přípravy jsme remizovali s aspirantem na druhou ligu 2:2. Tým z Blanska svým výkonem ukázal, že to s postupem do vyšší soutěže myslí opravdu vážně a byl nám rovnocenným soupeřem. Nerozhodný výsledek byl nakonec spravedlivý.

1. SK Prostějov – FK Blansko 2:2 (2:2)

Branky: 26′ Koudelka (pen), 30′ Šteigl – 13′ Kopičár, 32′ Harba.

Sestavy

1. SK Prostějov: Bréda – Pašek, Schuster, Bialek, Stříž – Koudelka, Polák, Slaměna, Lutonský – Šteigl, Stáňa.
Střídali:
Mucha, Pernatskyi, Zapletal, Píchal, Rolinc.

FK Blansko: Doležal – Klusálek, Lahodný, Huška, Sukup, Buchta, Kopičár, Harba, Žák, Bartolomeu, Holiš.
Střídali: Paděra, Minx, Fabuš, Tlalaydan, Přerovský, Záleský, Ilko.

Reportáž ze zápasu

Poslední únorový den se ve sportovním areálu mládeže 1. SK Prostějov zrodil nerozhodný výsledek. Hosté z  FK Blansko se po necelé čtvrthodině hry ujali vedení, když proměnili jednu z mála svých šancí. Konkrétně ve 13. minutě si na centr blanenských nejlépe naskočil Adrián Kopičár a připsal si první branku utkání. Za dalších třináct minut se skóre měnilo podruhé. Tentokrát jsme se z branky radovali my. Po nedovoleném zákroku v pokutovém území se k penaltě tradičně postavil Honza Koudelka a nemýlil se. Následující minuty přinesly další dva brzké góly. Nejdříve po pěkném průniku Davida Paška a následné přihrávce na Honzu Šteigla se druhý jmenovaný prosadil přesnou ranou z malého vápna. Vedení nám však příliš dlouho nevydrželo. Přímý kop z kopačky Harise Harby měl ligové parametry a zároveň tak určil poločasový stav 2:2. Jak se později ukázalo, změna ve skóre to byla poslední. I přes závěrečný tlak prostějovského mužstva zůstaly ve druhém poločase veškeré šance na obou stranách nevyužity.

Hodnocení zápasu

Pavel Šustr (trenér 1. SK Prostějov): „Dnešní soupeř byl mnohem kvalitnější než třeba Frýdek-Místek, nicméně my jsme trochu vypadli z role, kterou jsme chtěli hrát. Chyběla nám lehkost a od některých hráčů i větší nasazení. Myslím, že jsme zápas zvládli pod svoje možnosti. Na druhé straně jsme rádi, že jsme takový zápas sehráli teď, aspoň víme, na čem máme pracovat. Nebudeme uspokojeni a máme ještě týden na to, abychom věci, které nám nešly, zlepšili.“