Tomáš Hunal a Pavel Šustr

Ohlédnutí trenéra za zimní přípravou

Jak vidí Pavel Šustr nové posily, co mu ukázala příprava a jak se náš tým připravuje na prvního soupeře jarní části sezóny 2019/2020. Na to všechno jsme se zeptali prostějovského lodivoda po posledním přípravném zápase s týmem FK Blansko, které jsme odehráli v Prostějově za Olympijskou ulicí.

Jak se díváš na zimní přípravu, kterou jsi s týmem absolvoval jako nový trenér?

Zimní příprava je především velmi dlouhá, probíhá na umělé trávě a pro hráče je to velká zátěž. Na můj vkus v ní bylo zbytečně moc zápasů. Ale tak byla příprava nachystaná a my jsme ji přebrali a absolvovali. Na druhou stranu jsme měli možnost změřit síly s ligovými týmy. Bohužel se nám nevyhla zranění, která pozvamenávají výkonnost nejen jednotlivých hráčů, ale celého týmu. Ještě bude nějakou dobu trvat, než některé věci zcela zapadnou do sebe. Ale i v posledním zápase se objevily některé důležité věci, takže přípravu nehodnotím ani pesimisticky, ani nijak přehnaně optimisticky.

Jak jsi spokojen s posilami?

V minulém zápase s Frýdkem-Místkem se mi kluci líbili, v utkání s Blanskem naopak úplně nepředvedli výkon, který si představujeme. Na druhou stranu jsme přesvědčeni, že všichni tři noví hráči maji potenciál se zlepšovat a dostat se do základní jedenáctky.

Máte už nyní představu, v jaké sestavě tým nastoupí do mistrovských utkání?

Představu určitě máme. Jsou tam dva nebo tři posty, které ještě řešíme. Ale je potřeba říct, že nikdo nemá místo v základní sestavě jisté. Všichni na sobě budou muset pracovat, aby se v zápase objevili. Máme svůj cíl, jak chceme hrát, a naši hráči se tomu musejí podřídit.

Jak se mužstvo připravuje na první domácí zápas s Ústím, který bude docela důležitý?

Určitě chceme do jarní části sezony vstoupit úspěšně. Samozřejmě nejen herně, ale i výsledkově. Byli jsme se podívat na Ústí, které hrálo v Jihlavě. Budeme se snažit hráče fyzicky i mentálně připravit tak, aby zápas nebrali jako alfu a omegu všeho, ale aby předvedli výkon, na jaký mají.

Souhrn výsledků v přípravných zápasech zimy 2020 naleznete zde.