Prostějov - Ústí nad Labem

REPORT | 1. SK Prostějov – FK Ústí nad Labem 1:1 (1:0)

Remízou skončilo úvodní utkání jarní části ligy. Naše áčko neudrželo jednobrankové vedení z prvního poločasu, o které se zasloužil Jan Šteigl. Arma si tak z Prostějova odvezla cenný bod.

1. SK Prostějov – FK Ústí nad Labem 1:1 (1:0)

Branky: 39′ Šteigl – 60′ Brak.
ŽK: 53′ Bialek, 80′ Lutonský – 58′ Písačka.

Držení míče: 46% – 54%
Střely na branku: 4:2
Střely mimo: 5:5
Přímé kopy: 15:20
Rohové kopy: 13:12
Rozhodčí: Adámková – Horák, Matoušek.
Diváků: 537

Sestavy

1.SK Prostějov: Bréda – Stříž, Machynek, Bialek, Pašek – Koudelka, Slaměna (87′ Pernatskyi), Polák, Stáňa (90′ Zapletal), Lutonský – Šteigl (65′ Rolinc).
Trenér: Pavel Šustr.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Bílek (90′ Richter), Brak, Pimpara, Strada – Valenta, Drame (67′ Bassey), Peterka, Prošek (36′ Písačka), Miskovič – Matějka.
Trenér: Aleš Křeček.

Reportáž ze zápasu

První minuty patřili hráčům z Ústí nad Labem, ale s jejich pokusy si naše obrana i brankář poradili. Po slabších pár minutách jsme se dostali k moci a začali uvádět tempo zápasu. První výraznější šanci měl v 9. minutě Bialkův pokus hlavou. Přetažený lob Poláka našel na zadní tyči beka Eskáčka, ale ten trefil pouze boční síť Tvrdoňovy brány.

Po čtvrt hodině hry zahrozil prostějovský kapitán Polák, jeho pokus tečoval ústecký obránce mimo bránu. Dvě minuty na to předvedl technické dovednosti Koudelka. Ukázkovou stahovačkou přelstil protihráče a následná střela z dálky těsně minula bránu severočechů. Potom zkoušel vystřihnout fotbalové nůžky útočník Šteigl, ale trefil jen ústeckého brankáře Tvrdoně.

Hostující Arma vystrčila růžky po půl hodině hrací doby. Naše obrana v čele s novou stoperskou dvojicí Bialek-Machynek byla ovšem neoblomná. A nebezpečnou střelu rychlonohého Youby pokryl brankář Hanáků Bréda.

Ve 39. minutě přinesla naše převaha v prvním poločase ovoce. Ústečtí sice zahrávali rohový kop, ale odražený míč se postupně dostal k prostějovskému Koudelkovi, který rozkmital své nohy a po sprintu na kraji hřiště chytrou přihrávkou vyslal do gólové šance Šteigla. Útočník Eskáčka příležitostí nepohrdl, před brankářem míč zasekl a poté ho poslal do odkryté brány – 1:0.

Na konci prvního poločasu se Ústí ještě snažilo změnit stav utkání. Obrana týmu 1. SK Prostějov si počínala na jedničku.

Druhá půle už patřila spíše hostům, kterým udělal vítr v kabině jejich trenér Křeček. Koučův projev si vzali hráči z Ústí nad Labem k srdci, jelikož do druhé poloviny dějství vstoupili s pozměněnou taktikou mnohem lépe.

První šance patřila ovšem našim borcům, ale střílenou přihrávku Stříže přerušila před Lutonským obrana severočechů. Následovala pochybná ofsajdová situace, ve které se ocitl hostující Matějka. I přes hlasitý výbuch fanoušků s domáháním se ofsajdu, pomezní rozhodčí praporek nezvedl. Naštěstí jsme nemuseli litovat, protože brankář Bréda únik ústeckého hráče, ikdyž s trochou dávkou štěstí, vytěsnil.

Další šance byla na straně soupeře. Bialek přerušil akci zkušeně skluzem na roh. Po rohu se hlavičkou na zadní tyči neprosadil další hráč Army. Na polovině hřiště zahrával po faulu standardku Slaměna. Přihrál na krátko Koudelkovi a ten vyslal střílený centr do vápna. Skluzem ho trefil Machynek, ale balón minul Tvrdoňovu svatyni.

V 60. minutě se tým Ústí nad Labem dočkal kýženého srovnání. Strada zahrál rohový kop, kterým našel Braka. Hlavička hostujícího hráče znamenala vyrovnání na 1:1.

Vstřelený gól ústecké hráče nakopnul. Nejdříve mohli zvýšit po nastalém šumu v našich zadních řadách, ale jejich střela skončila vedle prostějovské brány. Další standardní situace se ústeckým nepovedla, když vrácený míč od zadní tyče dostal na kopačky Pimpara, který trestně minul svůj cíl. Při dalším pokusu hostů nám už pořádně zatrnulo. Z dobrých 40 metrů zkoušel překvapit Brédu ústecký Bílek. Naštěstí náš brankář pohotově vytáhl robinsonádu.

S koncem zápasu přišlo ještě pár našich šancí, ale všechny ztroskotali na skvělém výkonu brankáře Tvrdoně. Prostějovský Koudelka zkoušel pálit i levou nohou, ale neuspěl. Remíza tak nakonec byla pro obě mužstva zasloužená.