tiskovka po zápase s ústím

Ohlasy trenérů po zápase A týmu s Ústím nad labem

Sobotní úvodní klání jarní části ligy na domácím trávníku přineslo remízu s FK Ústí nad Labem 1:1. Jak viděli zápas trenéři obou mužstev?

Aleš Křeček, trenér FK Ústí nad Labem: Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale vydrželo nám to jenom pár minut. Potom nás Prostějov svým důrazem a agresivitou v osobních soubojích přehrával. Nehráli jsme dobře, nedostávali jsme se do naší hry a nevytvářeli si dost možností vepředu. Soupeř hrál dobře, jeho obránci vyhráli snad všechny hlavičkové souboje s našimi útočníky. Vůbec jsme se nemohli prosadit. Musím přiznat, že v prvním poločase jsme rozhodně tahali za kratší konec. Gól jsme dostali z brejku po naší standardce, to byla naše velká chyba. V poločase jsme si některé věci vysvětlili a po přestávce to bylo vidět. Druhý poločas patřil více nám a podařilo se nám vyrovnat. Oba týmy chtěly zvládnout zápas vítězně, nikdo nehrál na remízu. Mohl vyhrát jeden i druhý a z tohoto pohledu je myslím remíza spravedlivá. Jsem přesvědčený, že Prostějov bude získávat body, protože hrál fakt dobře.

Pavel Šustr, trenér 1. SK Prostějov: Věděli jsme, že nás na začátek nečeká nic jednoduchého. Ústí už je dlouho pospolu a tým má určité principy, jak hraje. Mám radost, že se nám podařilo v prvním poločase v určitých fázích hrát tak, jak jsme chtěli. Nemám naopak radost, že ve druhém poločase jsme z toho ustoupili, pak to byl z naší strany více boj než hra, kterou bychom chtěli předvádět. Ale měníme herní obraz mužstva a jsme na začátku cesty. Z tohoto pohledu to dnes beru jako první krůček, ještě nás čeká hodně dlouhých kroků, abychom se dostali tam, kde bychom jednou chtěli být. Remíza nás obecně nemůže těšit, jsme doma a chtěli bychom vyhrát. Na druhou stranu s respektem k soupeři musím říct, že výsledek zápasu je spravedlivý.

Další informace k utkání najdete v reportáži ze zápasu.