1. SK Prostějov – SK Sigma Olomouc 4:0

V prvním přípravném utkání před restartem soutěže jsme přivítali na domácím hřišti ligovou Sigmu Olomouc. Utkání se odehrálo bez přítomnosti diváků, v režimu platných omezení, kterými se nyní řídí sportovní akce.

1. SK Prostějov – SK Sigma Olomouc 4:0 (3:0)

Branky: 17′ Pašek, 27′ Koudelka, 37′ Koudelka (pen), 76′ Sus.

Sestavy

1. SK Prostějov:
1. poločas:
Mucha – Pašek, Bala, Schuster, Stříž, Slaměna, Polák, Koudelka, Šteigl, Kroupa, Stáňa.
2. poločas: Bréda – Biolek, Machynek, Bialek, Sečkář, Dittmer, Sus, Pernatskyi, Lutonský, Rolinc, Zapletal.

SK Sigma Olomouc:
1. poločas: Reichl – Sladký (34′ Šíp), Štěrba, Beneš, Kerbr, Zahradníček, Zmrzlý, Houska, Pablo Gonzáles, Pilař, Yunis.
2. poločas: Mandous – Látal, Greššák, Jemelka, Vepřek, Hála, Breite, Daněk, Chytil, Falta (74′ Zlatohlávek), Juliš.

Reportáž ze zápasu

Od úvodních minut jsme působili na hřišti živějším dojmem. Svoji větší aktivitu náš tým dokázal projevit i brankově. Nejdříve se prosadil po čtvrt hodině hry Pašek. Na toho za deset minut navázal Koudelka a za dalších deset minut se prosadil znovu Koudelka, když proměnil pokutový kop. Zrodilo se tak nečekané, ale zasloužené poločasové vedení domácích v poměru 3:0.

Do druhého dějství nastoupili na obou stranách čerstvé jedenáctky. Po vystřídání hráčů se herně prosazovali více hosté, branku se jim však i přes některé velké šance vstřelit nepodařilo. Navíc čtvrt hodiny před koncem ještě jednou inkasovali z kopačky Suse.

Hodnocení zápasu

Pavel Šustr (trenér 1. SK Prostějov): „ V zápase jsme se dokázali dobře vyrovnat s kvalitní hrou soupeře, Sigma byla dobrá na míči my ale využili brejkové situace tak jak chceme a jak trénujeme. Výsledek zápasu vůbec nepřeceňujeme, pro nás je důležité že se v obou poločasech v naší hře objevovali prvky , které chceme , které trénujeme a je jenom dobře,že toto do zápasu dokážeme přenést. Opakuji, výsledek nepřeceňujeme, myslím že ani kluky nebude potřeba nějak držet při zemi  , pro nás všechny je podstatné nachystat se na zápasy kde půjde o body. Až tam se ukáže jak na tom opravdu jsme , jestli jsme se dobře připravili a naše práce má správný směr.“

Radoslav Látal (trenér SK Sigma Olomouc): „ První přátelské utkání v tomto týdnu se nám nepodařilo. Chtěli jsme hlavně vidět, jak budou hráči po dvouměsíční pauze v zápase pracovat, proto jsme dali šanci téměř všem. Na hráčích byly vidět náročné tréninky, které jsme jim v posledních dnech dávali. To ale náš výkon neomlouvá. Nesplnili jsme, co jsme si naplánovali. Nechceme ale hned z prvního utkání vyvozovat závěry. V sobotu proti Brnu musíme předvést naprosto odlišný výkon.“