1. FC Slovácko – 1. SK Prostějov 4:1

Druhé přípravné utkání před restartem F:NL se našim borcům nepovedlo výsledkově a bohužel z velké části ani herně.

1. FC Slovácko – 1. SK Prostějov 4:1 (3:0)

Branky: 2′ Jurečka, 34′ Navrátil, 41′ Jurečka (pen.), 83′ Havlík – 64′ Kroupa.

Sestavy

1. FC Slovácko: Porcal (46′ Trmal) – Divíšek (46′ Reinberk), Hofmann, Kadlec Mich. (61′ Vincour), Juroška (46′ Zahustel) – Navrátil (46′ Daníček), Sadílek (71′ Kliment), Mareček (46′ Havlík), Petržela (46′ Kohút), Jurečka (46′ Zajíc) – Dvořák (46′ Kalabiška).

1. SK Prostějov: Bréda (46′ Mucha) – Biolek, Schuster (46′ Bala), Bialek, Stříž (61′ Zapletal) – Koudelka (65′ Dittmer), Slaměna (46′ Lutonský), Polák (83′ Šteigl), Šteigl (53′ Pernatskyi) – Kroupa, Rolinc (53′ Stáňa).

Reportáž ze zápasu

Děj zápasu předznamenal již samotný úvod a inkasovaná branka ve druhé minutě. Domácí borci na hřišti dominovali, byli rychlejší, v kombinaci přesnější a dá se říci že mimo nebezpečné střely Koudelky v závěru prvního dějství jsme se do žádné výraznější šance nedostali. Naopak domácí hráči našeho Brédu překonali během 45 minut celkem třikrát.

Do druhé půle jsme přece jen vstoupili lépe, svoji aktivitu přetavili v několik rohových kopů, avšak bez gólového efektu. V šedesátédruhé minutě jsme se přece jen dočkali, když pěkný centr Lutonského nasměroval do brány Kroupa. Velkou šanci snížit měl Stáňa, se střelou však příliš otálel. Na druhé straně se minimálně třikrát vyznamenal náš strážce svatyně Mucha. Korigovat výsledek mohl v poslední minutě z trestného kopu Zapletal, proti však byla horní tyč domácí brány. Ze Slovácka si tak odvážíme porážku 4:1 a důrazné varování před ostrým startem soutěže v Pardubicích.