REPORT | FK Fotbal Třinec – 1. SK Prostějov 0:0

Po vcelku dobrém, bojovném výkonu vezeme z Třince bod za bezbrankovou remízu.

FK Fotbal Třinec – 1. SK Prostějov  0:0 (0:0)

Branky: bez branek
ŽK: 19′ Bedecs, 41′Janoščín, 87′ Hlúpik, 90′ Šuľa – 16′ Biolek, 84′ Kroupa, 90′ Zapletal

Držení míče: 52% – 48%
Střely na branku: 3:3
Střely mimo: 4:11
Přímé kopy: 25:23
Rohové kopy: 13:4
Rozhodčí: Hanousek – Vlasjuk, Klupák.
Diváků: 108

Sestavy

FK  Fotbal Třinec: CHMIEL – KUŠNÍR (46. OMASTA), GÁČ, BEDECS, JANOŠČÍN – SAMIEC – HLÚPIK, STEINHÜBEL (67. MACHALÍK), J. VALENTA (46. WEBER), CIENCIALA (90. ŠUĽA) – WOJNAR.
Trenér: SVATOPLUK HABANEC.

1.SK Prostějov:BRÉDA – BIOLEK, BIALEK, SCHUSTER, STŘÍŽ – POLÁK – PAŠEK (61. STÁŇA), SUS (75. SLAMĚNA), LUTONSKÝ (61. KOUDELKA), ŠTEIGL (81. ZAPLETAL) – ROLINC (81. KROUPA).
Trenér: PAVEL ŠUSTR.

Reportáž ze zápasu

Sice jen mezi náhradníky se objevil mimo Koudelky, také Slaměna nebo Stáňa, přesto jsme v Třinci neodehráli špatné utkání. Hra se již od úvodních minut přelévala z jedné strany na druhou, mírné šance si vytvořili oba celky. Domácí byli opticky aktivnější, zahrávali až příliš velké množství rohových kopů. Domácího brankáře v úvodu protáhl nebezpečně vypadající střelou Sus. Největší šanci prvního poločasu si vytvořili po skrumáži domácí, již bezmocně ležícího Brédu zastoupil skvělým obraným zákrokem Bialek.

Také do druhého dějství vstoupili lépe slezané, Bréda se vyznamenal, když v 50. minutě reflexivně vykopl pokus domácího Omasty. S postupem času i přes několik šancí na obou stranách bylo jasné, že pokud se někomu podaří vstřelit branku, bude to s největší pravděpodobností pokus tříbodový. A tak když selhal v největší šanci těsně před koncem osamocený hlavičkující Bialek a na straně domácích v minutě poslední Wojnar bylo o dělbě bodů rozhodnuto.