REPORT | 1. SK Prostějov – FK Baník Sokolov 1:0 (1:0)

Další bodový korálek navlékli dnes prostějovští fotbalisté. Když už to vypadalo,že se do šaten v poločase půjde bez branek dostal se k míči Honza Koudelka. A ten se trefit prostě umí.

1. SK Prostějov – FK Baník Sokolov 1:0 (1:0)

Branky: 43′ Koudelka
ŽK: bez karet – 29′ Kopřiva, 51′ Krátký, 61′ Manzia, 63′ Dvořák J. II

Držení míče: 56% – 44%
Střely na branku: 10:2
Střely mimo: 6:5
Přímé kopy: 31:11
Rohové kopy: 12:3
Rozhodčí: Denev – Kubr, Vaňkát.
Diváků: 152

Sestavy

1. SK Prostějov: Bréda – Pašek (77′ Biolek), Bialek, Schuster, Stříž – Stáňa (33′ Šteigl), Slaměna (62′ Rolinc), Polák, Lutonský (77′ Zapletal) – Koudelka – Kroupa (62′ Sus).
Trenér: Pavel Šustr.

FK Baník Sokolov: Fryšták – Krátký, Tkadlec, Hasil, Vondra – Vávra (62′ Kovář), Skopec, Ruml (62′ Červenka), Kopřiva (46′ Machuča) – Manzia (62′ Jakub Dvořák II.), Ju (77′ A. Čihák).
Trenér: Bohuslav Pilný.

Reportáž ze zápasu

Domácí favorit se do  soupeře vcelku zakousl, na hřišti dominoval zejména Koudelka, jenž mimo přesných centrů na své spoluhráče dokázal také nebezpečně zakončit, jeho přízemní střela na zadní tyč značně protáhla hostujícího Fryštáka. Akce Sokolova končili povětšinou ve středu hřiště bez vážnějšího ohrožení Brédovy branky. Hrál se pro diváka ne příliš zajímavý zápas, minimálně z pohledu vyložených brankových příležitostí, až přišla nejzajímavější minuta 43. Ta sebou nejprve ze strany Prostějova přinesla rohový kop, následně téměř ztrátu míče a hrozící brejk. Proti však byl muž zápasu Jan Koudelka. Ten vypíchl soupeři míč a ranou z 20 metrů otřel míč o břevno, ten se od něj  odrazil za brankovou čáru.

Do druhého dějství vstoupil Prostějov tak trochu v duchu svého zvyku pasivně, naštěstí hosté ze Sokolova této pasivity nedokázali využít. Hostující brankář měl naopak plné ruce práce a jen díky jeho dobrému výkonu se stav utkání již nezměnil. Role papírového favorita tak zůstala naplněna a 3 body zůstaly na Hané.

Hodnocení trenérů

Pavel Šustr (trenér 1. SK Prostějov): Těžké utkání, soupeř hrál aktivně, nebál se, napadal nás. My naopak v některých chvílích hráli zbytečně ustrašeně, chyběla nám nabídka, více kombinace. Proto se utkání dá hodnotit jako vyrovnané s tím že rozhodla kvalita Honzy Koudelky, který se už minule doma trefil gólem měsíce. No a dnes to zopakoval, možná ještě vylepšil. Každopádně splnili jsme povinnost domácí výhry, za to jsme rádi, na druhou stranu my chceme hrát tak, aby se fotbal líbil a proto je před námi ještě spousta práce.”

Bohuslav Pilný (trenér FK Baník Sokolov): Zajímavý zápas, který rozhodl nádherný gól Koudelky. My jsme díky tomu, že domácí své vedení nezvýšili žili až do konce. Bohužel jednu šanci, kterou jsme měli jsme neproměnili, rozhodla tak lepší produktivita Prostějova a my jedeme domů s prázdnou.”