REPORT | FK Varnsdorf – 1. SK Prostějov 1:3 (1:2)

FK Varnsdorf – 1. SK Prostějov 1:3 (1:2)

Branky: 42. Kocourek – 16. Zapletal, 20. Koudelka, 77. Rolinc
ŽK: 85. Kocourek – 59. Machynek, 60. Sus, 61. Rolinc, 74. Zapletal

Držení míče: 57% – 43%
Střely na branku: 3:4
Střely mimo: 13:3
Přímé kopy: 22:13
Rohové kopy: 10:6
Rozhodčí: Pechanec – Myška, Lakomý
Diváků: 285

Sestavy

FK Varnsdorf: Samoel – Barac, Lehoczki, Kouřil, Daniel Novák – Bláha (83. Zezula), M. Kubista (61. Schön) – Rudnytskyy (83. Šimon), Kocourek, Ondráček (61. D. Breda) – Micovčák.
Trenér: David Oulehla

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek, Bialek, Schuster, Lutonský – Pašek (55. Stáňa), Pernackyj (89. Šteigl), Sus (73. Slaměna), Zapletal (89. Dittmer) – Koudelka, Rolinc.
Trenér: Pavel Šustr

Reportáž ze zápasu

První ohrožení branky přišlo v 10 minutě ze strany domácích ,hosté se snažili prosadit přes dlouhé pasy za obranu. V 16. minutě se to Prostějovským povedlo,  když si míč po pasu Lutonského zpracoval Rolinc, který ještě  míč posunul na Zapletala , jenž  střelou „šajtlí“ zamířil přesně.

Uběhly sotva tři minuty a v táboře Prostějova bylo ještě veseleji. Po další dlouhé přihrávce za obranu byl nedovoleně zastaven v pokutovém území Koudelka a následoval pokutový kop. Domácí gólman Samoel sice vystihl směr střely, na tvrdou střelu Jana Koudelky ale nedosáhl.

Domácí ohrožovali branku Filipa Muchy zejména díky standartním situacím. Veškeré centry a střelecké pokusy ale létaly vedle, nebo je zlikvidoval připravený strážce prostějovské svatyně. Snížit se domácím povedlo až tři minuty před koncem první půle, když se po centru na zadní tyč dostal k míči  Kocourek, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

I druhou půli začali lépe fotbalisté z Varnsdorfu. V 54. minutě zahodil stoprocentní šanci Ondráček, když zakončil těsně mimo tři tyče. v minutě 77. bylo o soudu utkání rozhodnuto definitivně , když druhý pokutový kop proměnil Jakub Rolinc.

V samotném závěru mohl ještě zvýšit vedení hostů hlavou Zapletal , to už by bylo pro domácí ale až příliš kruté. Domácí působili fotbalověji, hosté zvládli zápas lépe díky bojovnosti a větší zarputilosti.