REPORT | 1. SK Prostějov – SK Líšeň 0:1 (0:1)

Ani dnes se prostějovským fotbalistům nepodařilo porazit tradičního soupeře z dob MSFL.

1. SK Prostějov – SK Líšeň  0:1 (0:1)

Branka: bez branek – 18. Silný
ŽK: bez karet – 42. Málek, 65.Ševčík, 70. Rolinek, 78. Minařík, 90. Halouska

Držení míče: 56% – 44%
Střely na branku: 7:10
Střely mimo: 8:3
Přímé kopy: 22:12
Rohové kopy: 13:5
Rozhodčí: Klíma – Mojžíš, Vodrážka
Diváků: 318

Sestavy

1. SK Prostějov: Mucha – Lutonský, Schuster (46. Slaměna), Bialek (75. Pernackyj), Machynek – Pašek (75. Píchal), Polák, Sus, Zapletal (61. Šteigl) – Koudelka – Rolinc.
Trenér: Pavel Šustr

SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, Ševčík, Hlavica, Černín – Málek (77. Demeter) – Matocha (66. Minařík), Vasiljev, Rolinek (86. Vintr) – Silný (66. T. Machálek), Zikl (86. Fall).
Trenér: Robert Kafka

Reportáž ze zápasu

Úvod zápasu vyšel lépe hostujícímu celku , domácí působili zakřiknutým dojmem, dělali zbytečné chyby v rozehrávce, hosté lépe ovládali střed hřiště a byli nebezpečnější. V 18. minutě se díky důrazu Silného ujali vedení. Inkasovaná branka jakoby byla budíčkem pro domácí, ti se konečně dostávali na dostřel Halouskovy branky a několikrát nebezpečně zahrozili. Bývalý strážce prostějovské branky byl však pozorný a vyrovnání nedovolil když vytáhl několik skvělých zákroků.Druhá půle vyzněla lépe pro domácí, kteří bušili do dobře organizované obrany Líšně téměř nepřetržitě , avšak bez gólového efektu. V samotném závěru mohli hosté své vítězství pojistit, proti byl však gólman Mucha. Na výsledku se tak již nic nezměnilo, hosté si tak na své konto připisují první jarní výhru , naopak domácí poprvé na jaře do tabulky nezapíší ani bod.