PREVIEW | Dukla Praha poprvé v Prostějově

Utkání 25. kola Fortuna:Národní ligy odehrajeme na našem stadionu Za Místním nádražím v neděli 21.6. od 17hod.

V domácím prostředí poprvé v historii přivítáme známou Duklu Praha, která se může pyšnit mnoha historickými úspěchy nejen na domácí scéně a za kterou válčili v minulosti hráči jako Masopust, Adamec, Gajdůšek, Jan Berger, Nehoda, Borovička, Pluskal a jiní, kteří se tučným písmem zapsali do dějin českého fotbalu. Nesmíme také opomenout velkou legendu a světoznámého brankáře, který hájil i naše prostějovské barvy Ivo Viktora.

Pražská Dukla si v minulém kole F:NL poradila s Baníkem Sokolov výsledkem 3:1 a připsala si 3 body do tabulky Fortuna:Národní ligy. Nejlepší střelec Dukly Praha je záložník Lukáš Holík s 10 přesnými zásahy.

Dukeláci patří mezi špičku českého fotbalu a chtějí se opět vrátit mezi elitu nejvyšší soutěže. V letošním ročníku druhé ligy jim patří dělená 4-5. pozice se 41 body za 13 výher, 2 remízy a 9 proher. Soupeřům nastříleli 45 branek a inkasovali 34 gólů.

FK Dukla Praha nastoupila v posledním utkání pod vedením trenéra Romana Skuhravého v této základní sestavě: Rada – Dancák, Chlumecký, Piroch – Souček, Tetour, Doumbia, Kozma, Preisler – Holík, Ayong.

Naše Eskáčko si v minulém kole přivezlo z Chrudimi bod za remízu 1:1. O branku prostějovanů se postaral Honza Šteigl.

Borcům z Hané patří 10. příčka a mají na kontě 30 bodů. Vítězství se prozatím zastavilo na čísle 7, remíz máme 9 a proher 8. Skóre zní 26 gólů do sítě soupeřů a 32 do naší brány.

1. SK Prostějov naskočil do posledního střetnutí v této základní sestavě: Mucha – Bialek, Sus, Stříž, Pašek – Slaměna, Biolek, Lutonský, Polák – Koudelka, Rolinc.

POHLEDEM DO MINULOSTI

V podzimní části sezóny jsme na pražské Dukle prohráli 1:0. Jelikož to bylo naše první střetnutí s tamním týmem, tak je bilance vzájemných střetnutí strohá. Z pohledu našeho týmu 0-0-1.

Poslední vzájemné zápasy:
5.10.2019 | Dukla Praha – Prostějov  1:0