REPORT | FK VIKTORIA ŽIŽKOV – 1. SK PROSTĚJOV 0:0

I v oslabení po vyloučení Machynka a s dorostenci v sestavě jsme vyválčili na Žižkově bod.

FK Viktoria Žižkov – 1. SK Prostějov 0:0 (0:0)

Branky: bez branek
ŽK: 30. Nešický – 56. Lutonský, 90.Biolek
ČK: 
65. Machynek

Držení míče: 58% – 42%
Střely na branku: 7:5
Střely mimo: 14:2
Přímé kopy: 16:9
Rohové kopy: 10:4
Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Caletka
Diváků: 540

Sestavy

FK Viktoria Žižkov: ŠVENGER – ŘEZÁČ, BŘEZINA, ŽEŽULKA, DUDL (46. NABIJEV) – SÚKENNÍK, NEŠICKÝ, TUSJAK – BEZDIČKA (46. VŮCH), SZOTKOWSKI (46. JAROSLAV DIVIŠ), BATIOJA (74. EGIDIO).
Trenér: DANIEL VESELÝ

1.SK Prostějov: BRÉDA – MACHYNEK, SCHUSTER, BIALEK – BIOLEK, PERNATSKYI, POLÁK (21. STÁŇA), SLAMĚNA (84. SUS), LUTONSKÝ – ŠTEIGL (84. IRCING), PÍCHAL (75. KOVÁŘ).
Trenér: PAVEL ŠUSTR

Reportáž ze zápasu

Televizní zápas na Žižkově nabídl v prvním poločase několik náznaků šancí , žádná však nebyla vyloženě gólová. Jako první musel zasahovat brankář domácích, ale se střelou Šteigla z úhlu neměl větší problémy.Brédovu branku hned dvakrát ohrozil domácí Botioja , taktéž ale bez gólového efektu. Nejvíce vzruchu tak přinesla minuta 21. kdy po jedné z přihrávek zůstal na polovině hřiště sedět zraněný Honza Polák. Prostějovská, už tak oslabená sestava dostala další ránu. Dokonce poločasu se již nic zásadního na hřišti neudálo. Hned trojího střídání využil o přestávce domácí kouč, ani nově příchozí však výrazněji branku hostů ohrozit nedokázali. Domácí sice ve druhém dějství zamkli prostějovské na jejich polovině, do vápna lítal jeden centr za druhým, Bréda byl však pozorný. V 65. minutě byl vcelku přísně vyloučen Machynek a tlak domácích ještě zesílil. Na hřiště se v prostějovském týmu dostali také dva dorostenci , Kovář a Ircing , který měl na kopačce dokonce rozhodnutí. Zkušeného Švengra však nepřekonal. Ten se pokusil v minutě poslední ještě podpořit při posledním rohovém kopu domácí a přeběhl hřiště až do hostujícího pokutového území. Branka však nepadla a tak si Prostějov z prahy odváží nečekaný , ale zasloužený bod.