REPORT | 1. SK Prostějov – FC Hradec Králové 2:1 (1:0)

Dvě branky v rozmezí 6 minut znamenají obrat ve prospěch prostějovských barev a zisk 3 bodů do tabulky.

1. SK Prostějov – FC hradec králové  2:1 (0:1)

Branky: 58.Stříž , 64.Píchal – 21. Vlkanova
ŽK: 31. Pernatskyi, 34.Šteigl , 50.Bialek , 71. BIolek – 39. Martinec , 54. Urma, 60.Čech

Sestavy

1. SK Prostějov: Mucha – Biolek, Schuster, Bialek, Stříž – Slaměna, Pernatskyi (77. Sus), Zapletal (45. Lutonský) – Šteigl (45. Stáňa), Koudelka (90. Ircing), Píchal (77. Kovář).
Trenér: Pavel Šustr

FC Hradec Králové: Vízek – Donát (78. Procházka), Zbrožek, Čech, Urma – Jukl, Rada (69. Kateřinák), Samko (69. Soukeník) – Vlkanova, Martinec, Prekop (69. Firbacher).
Trenér: Zdenko Frťala

Reportáž ze zápasu

Zápas rozdílných poločasů byl dnes k vidění na prostějovském stadionu. V první půli byli lepším celkem hosté, kteří se ve 21. minutě ujali vedení. Úspěšným střelcem byl kapitán Votroků Vlkanova. Ten se po zbytečné ztrátě domácích prosadil střelou na první tyč. Mucha byl bezmocný. Velká část hry v prvním dějství se odehrávala ve středu hřiště, větších šancí se ani na jedné straně moc neurodilo. Lepším dojmem v této části hry působil hostující papírový favorit utkání.Domácí kouč Šustr provedl s cílem oživit hru v poločase dvě změny. Možná i díky tomuto se obraz hry v druhé polovině hry změnil, domácí si vytvořili několik nebezpečných situací. Že v Prostějově po koronavirové pauze padají opravdu hezké branky potvrdil Stříž. Ten se ve v 58. minutě přidal do řady adeptů na gól měsíce když bombou z třiceti metrů udělal ze všech na hřišti pouze panáky sledující plachtící míč , jenž zapadl přesně do horního rohu hradecké branky. V minutě 64. vypukla v Prostějově radost podruhé. Nejprve prchl hostující obraně Lutonský , obstřelil Vízka , jehož zachránila tyč. Od té se míč odrazil k nohám Píchala , který s notnou dávkou štěstí doslova vymetl horní roh hostující svatyně.. Vzápětí se podobně mohl trefit také hostující Prokop , proti však byla horní tyč. Poté se ještě vyznamenal Mucha a když se mezi střelce nedokázal prosadit mladičký Kovář zůstal stav 2:1 až do konce pohledného utkání.