REPORT | FC VYSOČINA JIHLAVA – 1. SK PROSTĚJOV 3:2 (0:1)

Dvakrát se prostějovští fotbalisté dostali v Jihlavě do vedení, přesto z Vysočiny odjíždějí s prázdnou.

FC vysočina jihlava – 1. SK Prostějov 3:2 (0:1)

Branky: 49. Klobása , 75.Mikuš, 81.Ritter – 34.Zapletal, 65. Stáňa
ŽK: 81.Diouf – 58. Píchal, 77.Koudelka, 88.Kovář

Držení míče: 54% – 46%
Střely na branku: 7:7
Střely mimo: 4:8
Přímé kopy: 14:9
Rohové kopy: 12:8
Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Klupák
Diváků: 496

Sestavy

Vysočina Jihlava :LANCMAN – T. SVOBODA (69. JAVŮREK), KŘIŠŤÁL, POJEZNÝ (46. DIOUF), F. NOVOTNÝ – FORTELNÝ, LACKO – MIKUŠ, ZOUBELE (69. RITTER), SMEJKAL (46. JAKUB REZEK) – KLOBÁSA (83. KOUBEK).
Trenér: RADIM KUČERA

1. SK Prostějov: MUCHA – STŘÍŽ (85. LACHMAN), SCHUSTER, MACHYNEK, LUTONSKÝ – ZAPLETAL, SLAMĚNA, PERNATSKYI (85. IRCING), ŠTEIGL (68. KOVÁŘ) – PÍCHAL (58. STÁŇA), KOUDELKA.
Trenér: PAVEL ŠUSTR

Reportáž ze zápasu

V úvodu zápasu si na Smejkalův rohový kop naskočil Zoubele, balon ale na branku nenasměroval. Mnohem větší příležitost se po čtvrthodině hry naskytla Mikušovi. Jeho zakončení do odkryté brány doplatilo na příliš malou rychlost, díky níž balon uzmul jeden z hostujících zadáků. Do vedení šel Prostějov. Ve 34. minutě překonal Michala Lancmana střelou k levé tyči Michal Zapletal. S Horáky mohlo být ještě hůř, Píchal však z hranice malého čtverce minul.

Jihlava se dočkala zkraje druhého poločasu. Mikušův pas od rohového praporku si zpracoval Stanislav Klobása a vyrovnal. Nerozhodný stav ovšem vydržel sotva patnáct minut. Pak Prostějovští potrestali jihlavskou chybu. Koudelka utekl Křišťálovi a všiml si Bronislava Stáni, jenž z náběhu poslal míč do odkryté branky.

Vysočina podruhé v utkání odpověděla v 75. minutě. Po faulu na Adama Rittera v šestnáctce nařídil rozhodčí Cieslar pokutový kop. Jeho exekuce se chopil Rajmund Mikuš a hostujícímu gólmanu Muchovi nepomohlo ani to, že vystihl směr jeho střely. Na začátku závěrečné desetiminutovky domácí skóre otočili. O nakonec rozhodující trefu se postaral Adam Ritter, který se odhodlal k pokusu zpoza vápna a rozvlnil síť za Filipem Muchou.