REPORT | 1. SK PROSTĚJOV – FC ZBROJOVKA BRNO 0:0

LOUČENÍ. S Karle Kroupu, Honzou Polákem , pro letošní ročník s domácími diváky, Zbrojovka s nadějí na prvenství v soutěži ..

1. SK Prostějov – FC ZBROJOVKA BRNO 0:0

Branky: bez branek
ŽK: 44.Kroupa, 45. Bialek, 81.Šteigl, 88.Schuster, – 15.Šural,42.Bariš, 60.Sedlák , 77.Šural

ČK– 77.Šural

Držení míče: 50% – 50%
Střely na branku: 4:3
Střely mimo: 9:5
Přímé kopy: 15:20
Rohové kopy: 5:6
Rozhodčí: Pechanec, Blažej, Dohnálek
Diváků:

Sestavy

1.SK Prostějov: BRÉDA – STŘÍŽ, BIALEK, SCHUSTER, MACHYNEK – ZAPLETAL, SLAMĚNA, PERNATSKYI (90. DITTMER), STÁŇA (90. SEDLÁČEK) – ŠTEIGL (82. KOVÁŘ), KROUPA (68. LUTONSKÝ).

FC Zbrojovka: ŠUSTR – BARIŠ, DREKSA, JAKUB ŠURAL, ŠTEPANOVSKÝ (55. EISMANN) – VANĚK (73. KRŠKA), AD. ČERMÁK, J. SEDLÁK, PACHLOPNÍK (64. ŠUMBERA) – HLADÍK (64. M. VINTR), RŮSEK.

Reportáž ze zápasu

Na těžkém terénu a za stálého deště byl v úvodních minutách o něco lepší Prostějov, jenž držel míč více ve své moci. První větší šance se vyskytla po sedmi minutách, kdy do vápna mířili oba útočníci domácích, u míče byl ale dříve golman Šustr.

O deset minut později mohl branku Brna ohrozit Slaměna, ale těsně minul tři tyče. Zbrojovka se postupně začala dostávat do hry a několikrát ohrozila Brédu v brance domácích. Do šaten se však odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhou půli zahájilo Brno výrazně lépe, přesto  si první větší šanci vypracoval loučící se Karel Kroupa v dresu modrobílém. V dobré pozici se ocitl v 59. minutě  Růsek, trefil ale jen tyčku domácí brány. Na druhé straně se k přetaženému centru dostal Zapletal , jeho hlavičku však vychytal fantasticky Šustr.

Velice blízko gólu byl střídající Vintr, ale podobně jako jeho parťák Růsek trefil jen tyč.  Také Prostějov v závěru zahrozil, v poslední minutě se mohl stát hrdinou střídající Lutonský, jeho střela jen těsně minula prostor mezi tyčemi. Poté již zazněl poslední hvizd rozhodčího a pohledné utkání tak přineslo pouze bezbrankový stav.