Áčko zahájilo přípravu ..

Pouze 12 dnů uběhlo od posledního utkání minulé sezony a již dnes naši fotbalisté zahájili společnou přípravu na sezonu novou.

Bohatou profi kariéru ukončil Karel Kroupa, který se přesouvá na novou funkci manažera „A“ týmu, v Prostějově již nebude pokračovat ani Honza Polák. David Pašek bude nově hrát v Líšni. Do Zlína se po konci hostování vrátil Patrik Slaměna, stejně tak vypršelo hostování opavského Stáni. Smlouva vypršela Lutonskému s Rolincem. Matěj Biolek přestože měl v Prostějově platnou smlouvu, se rozhodl pro zajímavou pracovní nabídku a fotbal již na nejvyšší úrovni hrát dále také nebude.

Tiskem proběhly „zaručené zprávy“ o odchodu Honzy Koudelky z Prostějova, nicméně doposud není nic podepsáno. Na stole se objevila oficiální nabídka z ligového celku a kluby nyní usilovně jednají o podmínkách přestupu.  Případný Honzův odchod do nejvyšší soutěže možná nezůstane osamocen, na zkoušku do jiného ligového klubu  zamíří ještě jeden z našich hráčů. Jeho jméno prozatím necháme v utajení.

Adam Dittmer by měl větší herní praxi a zkušenosti s mužským fotbalem získávat ve Vyškově, kam by měl zamířit na půlroční hostování. Končící dorostenec Petr Kovář ze stejného důvodu bude pravděpodobně působit v divizních Nových Sadech.

Trenér Šustr s podporou vedení hodlá pokračovat v omlazování kádru, rád sází na mladé běhavé kluky, postupně tak končí éra starších bývalých ligistů v našem dresu. Chceme jít cestou mladých  hráčů, na kterých se dá pracovat a do budoucna je třeba posunout do ligy. Proto k nám z Uničova přestoupil Roman BALA a hráčem Prostějova  je již také Daniel BIALEK. Z Vyškova přišel jako volný Michael SEČKÁŘ. Na zkoušku přichází Šimon ŠMEHYL (naposledy Sokolov) , Jakub MATOUŠEK (Vítkovice) , Jiří SPÁČIL a Štěpán LANGER z Olomouce , ze Zlína Petr SKLENÁŘ , dále potom Solomon OMALE a také řecký založník Athanasios FOKAIDIS. 

Celý tento a částečně i příští týden se bude trénovat dvoufázově, abychom hráče měli šanci co nejvíce poznat. Máme je samozřejmě nasledované a posbírané reference, samotný trénink a zápas je však vždy nejvíce vypovídající. Všichni dostanou šanci ve dvou zápasech na konci týdne, poté si vše vyhodnotíme a uvidíme, kdo bude pokračovat, kdo ne, kdo další ještě přijde. Ligové celky budou hráče pouštět, určitě se ještě někdo nabízet bude, manažeři hráče nabízejí v podstatě nonstop, máme však relativně čas a určitě společně s trenéry a vedením sestavíme dostatečně kvalitní kádr.

V pátek 31. července odehrajeme přípravné utkání na půdě Uničova od 17:00 , hned v sobotu 1. srpna na hřišti ve Slatinicích přivítáme v 10:00 celek Otrokovic. O týden později, v sobotu 8.srpna, sehrajeme hned dva zápasy proti ligovému celku ze Zlína (16:00 a 18:00 areál Vršava – Zlín) a pravděpodobně 15. srpna sehrajeme generálku na ligu se Sigmou Olomouc. Zde ještě není jasný čas a místo konání zápasu. To bude upřesněno na základě rozlosování nového soutěžního ročníku ve středu 5. srpna.