Ze Zlína vezeme výhru

Předposlední přípravné utkání před ostrým startem  sehráli naši fotbalisté ve Zlíně.

FC FASTAV ZLÍN – 1.SK PROSTĚJOV  1:2 (1:0)

Branky: 14. Martínez – 51. Píchal z pen., 61. Spáčil

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov, Simerský, Buchta, Cedidla – Vakho, Conde, Hlinka, Janetzký – Martínez, Poznar

Náhradníci: Rakovan – Kolář, Slaměna, Schwaszcz, Nečas, Slovák,

1. SK Prostějov: Bréda – Šmehyl, Bialek, Bala, Stříž – Langer, Fokaidis, Sklenář, Zapletal – Matoušek, Píchal

Náhradníci: Mucha – Jurásek, Omale, Machynek, Pernatskyi, Sečkář, Sedlák, Schuster, Spáčil.

V doslova úmorném vedru vstoupili do zápasu domácí , kteří se ve 14 minutě ujali vedení díky povedené akci Martinéze. Vyrovnat mohl po půlhodině Biolek, jeho tvrdá střela z hranice pokutového území však mířil mimo tři tyče.  Po krátké pauze do druhého dějství lépe vstoupili prostějovští , v minutě 51. bylo srovnáno když se z pokutového kopu trefil David Píchal. O deset minut později bylo na straně Hanáků ještě veseleji. Domácí zahrávali standartní situaci, míče se zmocnil brankář Mucha po jehož dlouhém výkopu a chybě domácí obrany včetně brankáře se k míči dostal rychlonohý Spáčil, který střelou na vzdálenější tyč upravil na 2:1 pro hosty. V minutě poslední se o srovnání pokusil exprostějovský Slaměna, jeho technickou střelu však zastavila dobře postavená zeď. Ze Zlína si tak vezeme cennou výhru 2:1.

Generálku na ligu sehrajeme příští sobotu 15.8. na půdě Sigmy Olomouc (Andrův stadion). Zápas má začátek naplánován na 17:00