Prostějov – Blansko 1:1

Úvodní utkání nového ročníku F:NL přineslo spíše klasický, nezáživný boj , nežli pohledný fotbal.

1. SK Prostějov – FK Blansko 1:1 (0:0)

Branky: 90+4. Machynek – 88. Kopičár (pen.)
ŽK: 43. Kopřiva, 53. Píchal, 57. Bialek, 58. Zapletal – 6. Holiš, 34. Šustr, 55. Buchta, 65. Lahodný, 70. Žák

Sestavy

1. SK Prostějov: MUCHA – ŠMEHYL, BIALEK, SCHUSTER, SEČKÁŘ (73. JURÁSEK) – ŠTEIGL (46. MATOUŠEK), KOPŘIVA (81. LANGER), OMALE (46. SPÁČIL), ZAPLETAL – ZIKL, PÍCHAL (89. MACHYNEK).
Trenér: Pavel Šustr

FK Blansko: HALOUSKA – HELEBRAND, R. BUCHTA, ŠTRBÁK, ŠUSTR – KOPIČÁR, ŽÁK, HARBA, LAHODNÝ, VASILJEV (73. KLUSÁK) – HOLIŠ (9. KANIA, 90. HUŠKA).
Trenér: Oldřich Machala

Oba celky předváděly v první půli velmi neurovnanou hru plnou chyb, ztrát, nepřesností a špatných přihrávek. Zápas prvního kola tak byl tradiční ukázkou nesehranosti obou soupeřů. Z blanenské premiéry ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si hned v páté minutě odnesl zranění Štefan Holiš, který utkání nedohrál.

Za celý poločas se ani jeden tým nedostal do výraznější příležitosti, až v poslední minutě prvního dějství mohli Blanenští jít  do vedení, když  kroucený centr Kopičára usměrnil k tyči Lahodný. Brankář Mucha ale předvedl famózní zákrok a udržel Prostějov ve hře o body.

Druhá půle nepřinesla o moc  více šancí,zato emoce na hřišti začaly pořádně houstnout. Po několika ostrých a hereckých výkonech se žlutilo na obou stranách, hráči si následně situace často vyříkávali z těsné blízkosti i mezi sebou. Záblesk šance Hanáků předvedl v 67. minutě Šmehyl, který míčem  za obranou uvolnil Píchala. Ten namísto přímé střeli volil ještě zasekávačku a z následné střeli se míč pouze otřel o boční síť.

Čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby se střetl Harba s gólmanem Muchou a jejich následnou vzájemnou potyčku musel odvracet až hlavní rozhodčí. Horkokrevný Balkánec ale neměl dost a o deset minut později už nervy neudržel. Po faulu povalil mimo hru k zemi Matouška, a po následné červené kartě zápas nedohrál.

Přišla minuta 88.,  střílený centr, ruka Schustera  v pokutovém území znamenající pokutový kop . Tu chladnokrevně proměnil střelou k tyči Adrián Kopičár a Blansko bylo blízko zisku 3 bodů. Na hřiště se však dostal Lubomír Machynek ,  který po zmatcích v pokutovém území napálil míč z otočky na zadní tyč a stal se hrdinou zápasu. 1:1.