V MOL Cupu dál bez boje

Ve středu 26.8. měli naši fotbalisté odehrát zápas 1.kola MOL Cupu . Soupeřem  nám měl být divizní SK Jiskra Rýmařov. Zápas se však konat nebude a naši fotbalisté postupují do druhého kola bez boje. 

FAČR totiž vydal nové pravidla proti zamezení šíření nemoci COVID-19, jenž říkají,  že členský klub, jehož družstvo má sehrát pohárové  utkání s družstvem profesionálních soutěží, je za účelem zvýšené ochrany profesionálních hráčů povinen předložit delegátovi utkání výsledky testů na nemoc COVID-19. To je pro celky nižších soutěží značným zásahem do rozpočtu. Otestováni musí být všichni aktéři utkání uvedeni v Zápise o utkání , což je minimálně 20 – 25  lidí při ceně kolem 1800 Kč za jeden test.  Další věcí je „strach“ se testovat, fotbalisté z nižších soutěží chodí do práce, mnohdy mají své firmy, podnikají  a při případném zjištění nákazy jim hrozí spousty dalších problémů i v této oblasti.

„Není to vůbec příjemné. Chtěli jsme pozvat sponzory, udělat atraktivní zápas pro fanoušky a zavzpomínat třeba na pohárové tažení před 5 lety, když jsme zde v nádherné atmosféře vyřadili Baník Ostrava. Takhle to teď všechno bohužel padá. Není to dobré,“ povzdechl si trenér Jiskry Rýmařov  Milan Furik na klubovém webu.

Prostějov tak postupuje do dalšího kola bez boje , na jméno soupeře v kole druhém si ještě musíme počkat.