Dukla Praha – Prostějov 0:0

Cenný bod vezou naši fotbalisté z Julisky, kde s domácí Duklou uhrály bezbrankovou remízu.

FK Dukla Praha – 1. SK Prostějov 0:0 (0:0)

Branky: bez branek
ŽK: 37. Dancák, 90. Piroch – 17. Zapletal, 59. Spáčil, 66. Omale, 71. Langer

Držení míče: 59% – 41%
Střely na branku: 6:4
Střely mimo: 9:5
Přímé kopy: 12:11
Rohové kopy: 7:2
Rozhodčí: Vojkovský – Dobrovolný, Leška
Diváků: 483

Sestavy

FK Dukla Praha: Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Souček (76. Ullman), Doumbia, Kozma, Krunert (59. Hadaščok), Buchvaldek (59. Kovaľ), Preisler (76. Jakab) – Fábry (64. Ayong).
Trenér: Roman Skuhravý

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek, Bialek, Schuster, Stříž – Kopřiva (46. Spáčil), Omale (86. Bala) – Matoušek (74. Šmehyl), Šteigl (31. Langer), Zapletal (46. Jurásek) – Zikl.
Trenér: Pavel Šustr

Reportáž ze zápasu

Od začátku utkání diktovala tempo Dukla. Domácí poprvé zahrozili už na začátku 2. minuty, kdy Buchvaldkovu prudkou ránu na přední tyč vyrazil zázračně nohou  Mucha. Jeho rukavice poté vyprášil jedovkou ze střední vzdálenosti Krunert. Následovalo několik dalších náznaků šancí domácích, naštěstí žádnou Dukla nedokázala dotáhnout do konce. Zhruba od 30. minuty pak Prostějovští tlak soupeře otupili a krátce před přestávkou mohli sami udeřit. Chybu svých spoluhráčů však uhasil včasným vyběhnutím z brány gólman Rada.

Po změně stran se pak domácí dlouho nemohli dostat do tempa a do hry se dostali zlepšeným výkonem také hosté. Hanáci se navíc nebáli útočit a několikrát soupeři zatopili. Zikl šel sám na Radu, ale nemířil přesně. Omaleho rána byla sražena vedle brány. Dukla se znovu připomněla až v závěrečné desetiminutovce, kdy si přeci jen vytvořila částečný tlak a dokonce i nějaké příležitosti. Ránu Chlumeckého musel vytěsnit na roh Mucha a v závěru řádné hrací doby mířil Jakab z šestnáctky těsně vedle. Dukla se tak rozešla s Prostějovem bez gólů.

Hodnocení trenérů

Roman Skuhravý (Dukla Praha): „Měli jsme výbornou úvodní půlhodinu, kde jsme si vypracovali mraky příležitostí. Po zbytek zápasu, až možná na posledních deset minut, na nás ale byla vidět hektika a panika. Chyběl nám na hřišti zkušený hráč typu Tetoura, který by hru zklidnil a dirigoval. Byli jsme zbrklí, neměli jsme dobře nastavené hřiště a soupeř plnil precizně defenzivní úkoly. Proto bereme jen bod za remízu.“

Pavel Šustr (1. SK Prostějov): „Dukla nám ukázala, jak může vypadat moderní fotbal, když mužstvo drží míč. První půlku jsme nehráli dobře, byli jsme ustrašení a neběhali jsme. Do druhé půle jsme nastoupili se zlepšenou obranou a nakonec bereme bod, který je pro nás úspěchem. Výsledek ale rozhodně nepřeceňujeme, víme co nás trápí a co potřebujeme zlepšit.“