Prostějov – Žižkov 0:2

Bez bodu v domácím prostředí tentokrát zůstali naši fotbalisté.

1. SK Prostějov – FK Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)

Branky: bez branek – 74. Diviš, 90. Nabijev
ŽK: 15. Omale, 67. Matoušek, 80. Šteigl, 84. Šmehyl – 17. Sixta, 73. Muleme

Držení míče:
Střely na branku: 6:10
Střely mimo: 3:5
Přímé kopy: 10:28
Rohové kopy: 5:8
Ofsajdy: 6:2
Rozhodčí: Lerch – Myška, Váňa
Diváků: 730

Sestavy

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek, Bialek, Bala, Stříž (76. Šmehyl) – Matoušek (69. Šteigl), Spáčil, Omale (60. Jurásek), Zapletal – Píchal (60. Langer), Zikl.
Trenér: Pavel Šustr

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Urbanec, Březina, Muleme (87. Tusjak), Žežulka – Súkenník (60. Skopec), Sixta – Jaroslav Diviš, D. Richter (81. Bezdička), Auer (60. Nabijev) – Pázler (60. Zoubele).
Trenér: Daniel Veselý

Hned v  úvodu otestoval Muchovu pozornost Sixta, prostějovský brankář byl však pozorný. Zlikvidoval i nebezpečný přímý kop zahrávaný Březinou

Velkou šanci si Žižkov vytvořil ve čtyřicáté minutě. Březina proti Muchovi neuspěl a k dorážce se vzápětí dostal Pázler. Zkušený útočník však skóre nezměnil.

Deset minut po začátku druhého poločasu sklepl Diviš balon pro Auera, jeho střela jen těsně minula tři tyče.. Po gólu se poté sápal Auerův náhradník Nabijev, v zakončení ovšem selhal.

Daleko lépe si hosté počínali v 74. minutě. Z brejku vypálil nejlepší střelec Viktorie i celé FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Jaroslav Diviš a rozvlnil síť za Muchou. Prostějov mohl vyrovnat na samotném sklonku utkání, proti byl ale gólman Švenger, jenž vychytal ve stoprocentní šanci Balu.

Naopak ještě jednou udeřilo na druhé straně. Žižkov znovu využil protiútok, z kterého v nastavení druhého dějství pojistil jeho vítězství Farid Nabijev. Útočník z Ázerbájdžánu přelstil bránícího soupeře a střelou na zadní i brankáře.