Prostějov – Táborsko 1:1

Další bodová  ztráta v domácím prostředí – s Táborskem naši fotbalisté pouze remizovali.

1. SK Prostějov – FC MAS Táborsko 1:1 (1:0)

Branky: 4. Bala – 82. Kučera (pen.)
ŽK: 18. Spáčil, 89. Spáčil, 90+4. Rolinc – 6. Navrátil, 32. Dybala, 60. Tolno, 90. Tolno
ČK: 66. Šmehyl, 89. Spáčil – 66. Musiol, 90. Tolno

Sestavy

1. SK Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bala, Bialek, Stříž (84. Šteigl) – Langer (58. Matoušek), Spáčil, Kopřiva, Zapletal – Píchal (71. Rolinc) – Zikl (71. Machynek).
Trenér: Pavel Šustr

FC MAS Táborsko: Slávik – Navrátil, Penc (69. Vozihnoj), Provazník (77. Čapek), Kučera, Plachý, Musiol, Brabec (45. Icha), Dybala, Boula, Majka (54. Tolno).
Trenér: Sergejs Golubevs

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím. Prostějov na svého soupeře doslova vlétl a už v 5 minutě se radoval z vedení. Po centru před bránu míč tečoval Roman BALA za záda hostujícího brankáře.

Po úvodní brance domácí pokračovali ve své aktivitě. Do velké šance se dostal  Michal Zapletal, jeho ránu hostující brankář vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou Píchala.  Stav se tedy neměnil.

Tempo zápasu začalo postupně upadat , stejně jako upadl ve vápně Martin Zikl  píšťalka sudího však mlčela. Potom už se ukázali také hosté , ve velké šanci se zjevil Musiol. Následovala tutovka Píchala , ale toho reflexivně vychytal pozorný Slávik. Těsně před přestávkou mohl vyrovnat ještě i hostující kapitán Navrátil, ale po povedeném rohovém kopu poslal míč jen do boční sítě.

Začátek druhého poločasu byl o poznání klidnější, než začátek dějství prvního. Ani jeden celek nechtěl udělat zbytečnou chybu a nic zajímavého se na trávníku nedělo. Až do 66. minuty. To neudržel na uzdě emoce Šmehyl , který na polovině hřiště rozpoutal potyčku. Do té se zapojilo několik hráčů , rozhodčí vše vyřešil červenou kartou pro Šmehyla a Musiola.

Pokračovalo se tedy v deseti na obou stranách. Hosté přidali a směrem dopředu byli aktivnější. Do zakončení se ale Táborsko nedostávalo.  V 81. minutě zahrál domácí obránce rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Martin Kučera, který nezaváhal, 1:1.

Těsně před koncem se do zakončení dostal domácí Šteigl, který z hranice velkého vápna poslal míč do břevna. V poslední minutě hlavní rozhodčí Matějček opět tasil červenou kartu. Po dvou žlutých kartách byli vyloučeni domácí Jiří Spáčil a následně i hostující Emanuel Tolno. V nastaveném čase měl vítězný gól na kopačce Rolinc, který ovšem podruhé v zápase orazítkoval jen břevno. Konec 1:1