Jihlava – Prostějov 1:2

Konečně – dlouhé čekání na tří bodový zisk je u konce, z Jihlavy vezeme výhru 2:1.

FC Vysočina Jihlava – 1. SK Prostějov 1:2 (0:0)

Branky: 49. Červ – 64. Kopřiva, 66. Matoušek
ŽK: 20. Červ, 58. Smejkal, 63. Horák, 75. Štefánek, 81. Arroyo – 34. Omale, 43. Stříž, 45. Zapletal

Sestavy

FC Vysočina Jihlava: Číž – Horák, T. Vlček, Štefánek, T. Svoboda – Lacko, Červ (88. Ritter) – Peřina (88. Křišťál), Tureček (70. Araujo-Wilson), Smejkal – Vedral (70. Arroyo).
Trenér: Aleš Křeček

1. SK Prostějov: Mucha – Stříž, Schuster, Bala, Machynek – Zapletal (54. Jurásek), Omale (90+2. Bialek), Kopřiva, Langer (54. Matoušek) – Píchal (85. Šteigl) – Zikl (85. Rolinc).
Trenér: Pavel Šustr

V prvním poločase se na větší šance dlouho čekalo. Hra byla neurovnaná a příliš pohledného fotbalu k vidění nebylo.Mírnou převahu v držení míče měla Jihlava, která si také vybojovala jednu ze zajímavějších šancí. Vedral přihrávkou zleva našel na hranici pokutového území Lukáše Červa, který pálil k pravé tyči, ale Mucha byl na místě včas.

Vše podstatné se odehrálo až po pauze. Ve 48. minutě se Smejkal dostal do pokutového území, Aleš Schuster ho ve skluzu zasáhl a následovala penalta. Sám faulovaný Smejkal se postavil k míči, směr jeho střely však Mucha vystihl.  K odraženému míči měl  nejblíže Lukáš Červ a doklepl ho do odkryté branky.

Velkou šanci na srovnání měl Zikl v 56. minutě. K odraženému míči se dostal na malém vápně, před sebou měl téměř prázdnou bránu , míč mu však záhadně sjel a Číž tak nepřekonal. Vyrovnání přišlo o chvíli později, když si na pas od Juráska nabíhal Matoušek- domácí Horák po něm trochu zbytečně sáhl rukou , následoval pád v pokutovém území a hvizd sudí Adámkové znamenající penaltu pro hosty. Míč si vzal Kopřiva a nedal domácímu brankáři sebemenší šanci.

Další dvě minuty stačily Prostějovu, aby skóre otočil. Jakub Matoušek si naběhl do pokutového území na  další přihrávku od Juráska  z levé strany a přízemní střelou z první usměrnil míč k pravé tyči – 2:1 pro Prostějov.   V závěrečném  tlaku již Jihlava nic nedokázala vymyslet , Prostějov si vedení dokázal pohlídat a odváží z Vysočiny nečekané, ale velice cenné tři body.