“Facka” v poháru

Pořádnou facku dostali v pohárovém utkání na hřišti Slovácka naši fotbalisté.

1.fc slovácko – 1. SK Prostějov 6:0 (4:0)

Branky: 18. Kliment (pen.), 34. Kliment (pen.), 42. Kadlec, 45+1. Reinberk, 70. Kliment, 82. Havlík

Sestavy

1.FC Slovácko: Bajza – Reinberk (74. Pernica), Michal KadlecHofmannDaníček – Sadílek, Mareček (65. Rezek), HavlíkNavrátil (46. Kohút) – Hellebrand (65. Kubala) – Kliment (70. Cicilia)

1. SK Prostějov: Bréda – Machynek (70. Sus), Bala, Bialek, Sečkář – Matoušek, Kopřiva (53. Omale), Spáčil, Jurásek (62. Zikl) – Šteigl (53. Píchal) – Rolinc (62. Zapletal)

Hráči Slovácka vstoupili do utkání aktivně a hned v úvodu si vytvořili několik šancí.V 17. minutě se po individuální akci dostal do pokutového území Hellebrand, který chtěl poslat míč před bránu, čemuž se snažil ve skluzu zabránit Bialek, jenž si dle sudího ale pomohl rukou . Míč si k pokutovému kopu postavil Kliment, a poslal domácí do vedení.Ve 33. minutě přišla druhá branka a opět z pokutového kopu. Tentokrát byl při standardní situaci sražen Hofmann a Kliment se opět nemýlil.Před odchodem do šaten padli ještě dvě branky. Po rohovém kopu se prosadil nikým nehlídaný Kadlec .V nastaveném čase první půle se pak prosadil  Reinberk, který doklepl míč do sítě po souboji Hofmanna s gólmanem Brédou, který míč při centru neudržel.  Kliment nakonec ve druhém poločase zkompletoval hattrick nádhernou ranou do šibenice. Poté se v největší a víceméně ojedinělé šanci objevili i prostějovští – ránu Píchala z 19 metrů zastavila tyč domácí branky. Kanára na kontě hostujících pak zkompletoval  v 83. minutě Havlík když se  z hranice pokutového území opřel do míče , jenž i s pomocí teče skončil za zády bezmocného Brédy.