RESTART LIGY – PŘIJEDE VYŠEHRAD

Navázat na výhru v Jihlavě budou chtít po pauze naši fotbalisté proti Vyšehradu.

Ligová fotbalová asociace získala od Ministerstva zdravotnictví svolení k znovu obnovení obou nejvyšších soutěží o nadcházejícím víkendu. Za velmi striktních podmínek se může již v pátek zápasem Jablonce proti Brnu rozehrát FORTUNA:LIGA a během dalších dní potom na něj naváží další duely sedmého kola nejen nejvyšší soutěže, ale i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Ligová fotbalová asociace velmi stála o možnost rozjet sezónu po nucené měsíční pauze ještě před reprezentační přestávkou. „Jednání se zástupci Ministerstva zdravotnictví a s hlavní hygieničkou byla konstruktivní a jsem rád, že jsme našli řešení, za kterých jsme schopni se znovu vrátit k mistrovským zápasům,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru LFA.

V nové verzi Protokolu opatření se bude mimo jiné hovořit o povinnosti testování nejdříve 48 hodin před výkopem metodou PCR. „Je to kratší doba, než kterou jsme aplikovali v předchozích obdobích, a především hostujícím týmům to může způsobit logistické potíže. Přesto ale věřím, že i toto kluby zvládnou. Jsme především rádi, že můžeme po měsíci znovu hrát zápasy, za což patří velký dík paní hlavní hygieničce, panu ministrovi i všem osobám na Ministerstvu zdravotnictví, které se na povolení pro fotbal podílely,“ dodal Svoboda.

Hrát se tak tedy bude i v Prostějově.  Bohužel však bez diváků. Jejich přítomnost je Manuálem zakázána. LFA se však povedlo vyjednat možnost streamového přenosu z utkání , který tak na našich webových stránkách poběží.

Výkop utkání je naplánován na sobotu 7.11. od 14:00