Hradec Králové – Prostějov 0:1

Import bodů ze hřiště soupeřů pokračuje

FC Hradec králové  – 1. SK Prostějov 0:1 (0:1)

Branky: 27.Kopřiva (p)
ŽK: Samko – Mucha, Omale, Stříž, Šmehyl, Sečkář

Držení míče: 64% – 36%
Střely na branku: 15:4
Střely mimo: 10:1
Přímé kopy: 24:12
Rohové kopy: 12:0
Rozhodčí: Pechanec – Vlček, Váňa
Diváků: bez diváků

Sestavy

Hradec: OTTMAR – MEJDR, DONÁT, KRÁL, URMA (75. SAMKO) – SOUKENÍK (56. KATEŘIŇÁK), KODEŠ – ZÁVIŠKA (56. NOVOTNÝ), DVOŘÁK, VLKANOVA – PREKOP (56. VAŠULÍN)

Prostějov: MUCHA – ŠMEHYL, BALA, BIALEK (9. SUS), SEČKÁŘ (46. STŘÍŽ) – KOPŘIVA, OMALE, ZAPLETAL (46. SPÁČIL) – MATOUŠEK, ZIKL (75. ROLINC), JURÁSEK (85. PÍCHAL)

Hned úvod zápasu byl poznamenám nešťastným střetem brankáře Muchy a obránce Bialka, kterému po pádu zapadl jazyk.  Mucha si odnesl tržnou ránu na bradě. Následně se několik dlouhých minut nehrálo, Bialka nakonec odvezla záchranka do nemocnice.

Po nepříjemné události měl první šanci utkání Vlkanova, který se probil přes střed až do vápna, kde obešel i brankáře, jenže míč do odkryté branky hradecký kapitán nedostal. Následovalo další nutné ošetření Muchy.

Ve 27. minutě se Prostějovští poprvé dostali do vápna soupeře a hned z toho byl poprask, po zákroku na Matouška následovala  penalta! K té se postavil Jakub Kopřiva a přesnou střelou do horní části branky nedal Ottmarovi šanci.

Domácí zvýšili tempo hry,  srovnat mohli když se Vlkanova zhostil exekuce přímého kopu –  Mucha byl však proti.  I Hanáci ale měli příležitosti, v 37. minutě Zikl uvolnil v brejku Matouška, jehož střelu k tyči dokázal Ottmar lapit.  Nastavovalo dlouhých deset minut za přerušení z úvodu a v posledních sekundách uchránilo čisté konto Muchy břevno, které hlavičkou trefil Kodeš, poté pomohla  gólmanovi i tyčka po druhé dorážce jednoho z domácích hráčů.

Druhý poločas se hrál pod taktovkou hradeckého  týmu. Ten se však nedokázal dostat k šanci a když už, tak půl hodiny před koncem nastřelil Dvořák z voleje opět jenom tyč hostující branky. Dvacet minut před koncem poctivá obranná hra hostů dostala trhlinu,po druhé žluté musel opustit hřiště Omale. Tlak Votroků se stupňoval díky velkému množství centrů do vápna, vetšinu však pozorní Hanáci odvrátili a když už se to nepovedlo přišla na řadu nemohoucnost a nepřesnost domácích střelců, případně zákrok skvělého Muchy.

Domácí v závěru hráli vabank, díky čemuž se do otevřené obrany z brejků dostali i hosté, pojistit výhru  mohl třeba Jurásek, nevyšel mu však před prázdnou bránou krok.  Nastavení hosté zvládli takticky dobře, nepustili Východočechy do žádné šance a po posledním hvizdu rozhodčího Pechance tak mohli slavit.