Varnsdorf – 1.SK Prostějov 2:4

Skvělý úvod jarní části mají za sebou prostějovští fotbalisté – z dalekého Varnsdorfu vezou 3 body

fk varnsdorf – 1. SK Prostějov 2:4 (1:1)

Branky: 25. Ondráček , 78.Bláha – 36.Kopřiva (p) , 50.Kopřiva , 75.Zlatohlávek, 81.Matoušek

Sestavy

Varnsdorf: VAŇÁK – M. RICHTER, ZBROŽEK, HASIL – LEHOCZKI (72. SCHÖN), BLÁHA (89. MACHÁČEK), M. KUBISTA, DANIEL NOVÁK (72. KAZDA) – RUDNYTSKYY, ONDRÁČEK (75. KOCOUREK) – VELICH.

Prostějov: BÁRTA – MACHYNEK (82. ŠMEHYL), BALA, SCHUSTER, STŘÍŽ – OMALE (82. SPÁČIL) – MATOUŠEK, KOUDELKA (89. JURÁSEK), KOPŘIVA, ZAPLETAL (89. LANGER) – PÍCHAL (70. ZLATOHLÁVEK).

Úvod zápasu patřil domácím, zejména díky velkému množství standartních situací. Žádná z nich však nepřinesla přímé ohrožení Bártovy branky. To přišlo až v minutě 25. když ze 17 metrů kolem zdi trefil přesně Ondráček. Za deset minut se do vápna dostal Matoušek , byl nedovoleně atakován, následnou penaltu proměnil bezpečně Kopřiva. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. V 50. minutě se po centru z levé strany trefil z voleje opět Kopřiva a zaslouženě poslal Hanáky do vedení. Ještě veseleji mohlo být v táboru hostů o pět minut později , po rohovém kopu však Omaleho hlavičku zastavila horní tyč. Na 3:1 pro hosty zvýšil čerstvý Zlatohlávek, který prchl domácí obraně a bezpečně uklidil míč do sítě. Za tři minuty vykřesal naději pro domácí Bláha, drama však o chvíli později razantně odmítl Matoušek, který krásně vymetl levý horní roh domácí branky. Dvougólové vedení si již Hanáci pohlídali a odvážejí si 3 body.
Trenér Šustr:
 První zápas, byli jsme v očekávání toho jak kluci zvládnou přechod z umělky na přírodní trávu , jak se po dlouhé pauze popasujeme se zápasem o body. První půli jsme se nedostali do hry tolik co jsme chtěli, druhá byl už o malinko lepší. Celkově převládá spokojenost. Samozřejmě tam nějaké mouchy byli ale v globále jsme před tou 6tihodinovou cestou domů spokojeni.