Zápas s Viktorií ŽIžkov

ŽIŽKOV- 1.SK PROSTĚJOV 1:2

Z televizního utkání bereme 3 body, prodlužujeme tak venkovní bodovou šňůru

FK VIKTORIA ŽIŽKOV – 1.SK PROSTĚJOV 1:2 (0:0)

Branky: 87.Mashike –  36.Matoušek, 50.Sus
ŽK: Pudil – Omale, Šmehyl, Bárta

 

Sestavy

Žižkov: ŠVENGER – ŘEZÁČ (68. URBANEC), PUDIL, OPLUŠTIL, AUER – SÚKENNÍK (55. MULEME), SIXTA –  DIVIŠ (68. BAZAL), BATIOJA, ZOUBELE – MASHIKE SUKISA

Prostějov: BÁRTA – ŠMEHYL, BALA, SUS, STŘÍŽ – MATOUŠEK (78. LANGER), OMALE, KOPŘIVA, ZAPLETAL (78. JURÁSEK) – KOUDELKA (90. SPÁČIL), PÍCHAL (59. ZLATOHLÁVEK)

První velkou šanci si vytvořili Hanáci. Koudelka si navedl balon na střed hřiště jeho střelu zblokoval obránce domácích. Míč se však odrazil k volnému Matouškovi , jeho pokus šel přímo do středu brány, kde byl připravený Švenger.

Brankáře Žižkova prověřil i sám Koudelka. Svou střelu schoval za Opluštila a Švenger musel rychle na zem. Ve 22. minutě si připsal první vážnější zákrok také jeho protějšek Bárta když přízemní ránu Batiojy  vyrážel na roh. Na druhé straně se kličkovanou a následně střelou připomenul opět Koudelka.

Na začátku druhého poločasu Prostějov otevřel skóre. Jakub Matoušek předstihl nedůrazného Súkenníka a pod padajícím Švengerem poslal balon do sítě.

Po hodině hry svěřenci trenéra Šustra své vedení zdvojnásobili. Po rohovém kopu vyhrál vzdušný souboj  kapitán hanáků Martin Sus a  hlavou skóroval. Švenger neměl šanci zasáhnout. Na druhé straně Batiojovu střelu zpoza pokutového území i možnost Mashikeho z ostrého úhlu zastavil Bárta.

V 83. minutě zahrávala Viktoria přímý volný kop, po kterém k velkému údivu hostů následoval kop pokutový.  K tomu se postavil Elvis Mashike Sukisa a střelou do středu branky snížil.  O drama v závěru utkání tak bylo postaráno. Prostějov si však již těsné vedení pohlídal.