Prostějov – Dukla Praha 1:0

Konečně doma za 3 body – víkendové zaváhání napraveno s Duklou

1. SK Prostějov – FK DUKLA PRHA 1:0 (1:0)

Branky: 9.Píchal
ŽK: Omale, Stříž – Faleye

Držení míče: 
Střely na branku:
Střely mimo:
Přímé kopy:
Rohové kopy:
Rozhodčí:
Diváků: bez diváků

Sestavy

Prostějov: MUCHA – ŠMEHYL, BALA, SUS (66. SCHUSTER), STŘÍŽ – OMALE – MATOUŠEK, KOUDELKA (90.+3 MACHYNEK), KOPŘIVA, JURÁSEK (66. ZAPLETAL) – PÍCHAL (83. SPÁČIL)
Dukla: KINSKÝ – CHLUMECKÝ (46. KIM), FIŠL, KOVERNIKOV – DOUMBIA, J. PETERKA, BARAC (69. ULLMAN), D. SOUČEK (81.KOZEL) – FALEYE (81. BUCHVALDEK), FÁBRY (69. ŠEBRLE), AYONG.

Opatrnost ze strany Prostějova , velká aktivita ze strany Dukly. Tak lze ve zkratce popsat úvodní minuty. Změna však přišla již v 9 minutě po úvodní brance domácího Píchala. Domácím narostli křídla a několikrát z rychlých protiútoků hostům zahrozili. Kinský v bráně Dukly musel předvést několikrát oprávněnost své nominace do základní sestavy. V poslední minutě úvodního dějství se hosté zřejmě oprávněně dožadovali odpískání pokutového kopu – píšťala však mlčela. Do druhé půle Dukla vstoupila aktivněji a Hanáky doslova uzavřela na několik minut na obranné polovině. Na 2:0 mohl nečekaně přímo z rohu zvýšit Jurásek, poté také domácí jednička v bráně Mucha předvedl několik povedených zákroků. Potom si již koncentrovaným a soustředěným závěrem  domácí v poklidu 3 body pohlídali.