Prostějov – Jihlava 2:4

Zakleté domácí prostředí ….

1.SK PROSTĚJOV – FC VYSOČINA JIHLAVA 2:4 (1:1)

Branky: 25. Kopřiva, 78.Jurásek – 18.Štefánek, 51.Vedral,  71.Klobása, 90.Selnar
ŽK: Píchal, Sus – Červ , Shudeiwa, Ritter, Klobása

Sestavy

Prostějov: MUCHA – MACHYNEK (59. SEČKÁŘ), BALA, SCHUSTER (31. STŘÍŽ), SUS – KOUDELKA, OMALE, KOPŘIVA (75. DITTMER), ZAPLETAL (31. JURÁSEK) – ZLATOHLÁVEK (59. SPÁČIL), PÍCHAL.

Jihlava: LANCMAN – KŘIŠŤÁL (73. T. SVOBODA), ŠTEFÁNEK, T. VLČEK, PEŘINA – LACKO (86. TUREČEK), ČERV – RITTER, SHUDEIWA (86. SELNAR), PATRÁK (61. KLOBÁSA) – VEDRAL.

Domácí vzhledem k postavení v tabulce vstupovali do utkání jako favorit. Realita úvodních minut, dá se však říci celého prvního dějství a možní i celého utkání byla jiná. Jihlava se více chopila iniciativy , chtěla více hrát a povětšinu času měla míč v držení. V18. minutě se po rohovém kopu hosté ujali vedení, když Ritter sice trefil pouze tyč, od té se však míč odrazil k nohám Štefánka a ten se již nemýlil. V minutě 25. propálil hradbu těl před sebou Kopřiva a bylo srovnáno. V úvodu druhé půle velkou šanci neproměnil Zlatohlávek, udeřilo však na straně  druhé – po standartní situaci zůstal před Muchou osamocený Vedral a potvrdil proč je nejlepším střelcem Vysočiny. O deset minut se prosadil Klobása a za stavu 1:3 pro domácí se zdálo býti rozhodnuto. S tím se však nechtěl smířit Jurásek, který si dobře naběhl na přední tyč a přízemní centr Omaleho tečoval na tyč zadní – 2:3. Prostějovští vrhli všechny své síly do útoku, pomoci se spoluhráčům rozhodl i brankář Mucha , který se ocitl až v pokutovém území Jihlavy. Po ztrátě míče však jeho opuštěná brána byla jednoduchou kořistí a Selnar z dálky neměl problém potvrdit nečekanou, avšak zaslouženou výhru Jihlavy – 2:4