Branky: 9.Omale – 11.Matocha, 65.Zikl, 75.Málek
ŽK: bez karet – Kučera, Ševčík

Prostějov: MUCHA – ŠMEHYL (89. DITTMER), SUS, BIALEK, ZAPLETAL (78. STRAŇÁK) – OMALE, KOPŘIVA – PÍCHAL, KOUDELKA (84. SPÁČIL), JURÁSEK – ZLATOHLÁVEK (89. LANGER)

Líšeň: VESELÝ – JEŘÁBEK, BEDNÁŘ, O. ŠEVČÍK, LUTONSKÝ – KUČERA – PAŠEK, SILNÝ (46. ZIKL), MÁLEK (85. ŠTEIGL), MATOCHA (90. FALL) – ROLINEK (61. RETENO ELEKANA)

Od úvodních minut bylo patrné, že souboj o druhé místo oba týmy vážně a vypadalo to , že přítomnou hrstku diváků, naplňující povolenou kapacitu čeká pěkný fotbal.  Hrálo se nahoru dolů, domácí zahrozili dvakrát po rohovém kopu a poté již přišla úvodní branka. Koudelka zakroutil vysoký míč na zadní tyč, Solomon Omale se do něj opřel hlavou a otevřel skóre. V 11. minutě prostějovská defenzíva zaspala, ve vápně měl příliš prostoru Marek Matocha , který si srovnal míč a s trochou štěstí překonal Muchu.

Do druhé půle vstoupili mnohem lépe domácí hráči, kteří dlouho drželi míč na svých kopačkách spoustou  kombinací kolem pokutového území a Líšeň chvílemi nevěděla kam dřív skočit. Jenže Prostějovu chyběla buď kvalitní finální přihrávka, nebo jakákoliv střelba. A tak přišel trest. Střídající Martin Zikl, který ještě na podzim oblékal právě modrobílý dres 1. SK, převzal v 65. minutě ve vápně Lutonského pas a z otočky napálil míč mimo Muchův dosah.

Vedení 2:1 Líšeň uklidnilo, nikam se nehnala a soustředila se na pevnou obranu.. Domácí naopak museli přidat a chtít něco vymyslet. Deset minut nevymyslel nic a tak přišel další trest. Po zbytečném faulu na hranici pokutového území si k trestnému kopu vzal míč nejlepší ligový kanonýr Jaroslav Málek, obstřelil početnou zeď a rozpoutal vlnu radosti v táboře Brněnských.

Hanáci ve zbývající čtvrthodince marně hledali síly na obrat a i když před koncem střídající  Straňák trefil hlavou břevno, stav již zůstal nezměněn. Líšeň potvrdila famózní formu, když z posledních 15 zápasů jen jednou prohrála, a pojistila si druhé místo  v tabulce. Naopak domácí mizérie Prostějova nadále trvá.