Doma : Venku – Den : Noc  – opět vezeme body z půdy soupeře

FK FOTBAL TŘINEC – 1.SK PROSTĚJOV  1:2  (0:1)

Branky: 54.Weber – 11.Koudelka, 83.Zlatohlávek
ŽK: Bedecs, Foltýn – Píchal, Zlatohlávek, Spáčil, Sus, Mucha

Třinec: ADAMUŠKA – OMASTA, BEDECS (46. STÁŇA), GÁČ, FOLTYN – HÝBL, WEBER, HABUSTA – CELBA (46. JANOŠČÍN), CIENCIALA (70. JAVŮREK), NIESLANIK (55. ATTAH).

Prostějov: MUCHA – ŠMEHYL, BIALEK, SUS, ZAPLETAL (70. KOPŘIVA) – SCHUSTER, OMALE – JURÁSEK (56. ZLATOHLÁVEK), KOUDELKA, MATOUŠEK (56. STŘÍŽ) – PÍCHAL (90+1. SPÁČIL)

S jedenáctizápasovou venkovní sérií bez prohry přijeli prostějovští na půdu doma na jaře neporaženého Třince. Domácí si v utkání mohli výhrou zajistit jistotu záchrany v soutěži, hosté v případě výhry mohli ještě živit alespoň matematickou naději na druhé místo F:NL.

Domácí se mohli brzy ujmout vedení, když po podklouznutí Bialka se na Muchu řítil osamocený Ciencala, hanácký čaroděj mezi tyčemi však byl proti a tak udeřilo na druhé straně. Dobrá střela Koudelky po mírné teči překvapila Adamušku, který na míč nedosáhl.

Do vápna Třince létal jeden centr za druhým, Adamušku však  smolný gól nepoznamenal, a předvedl několik vynikajících zákroků, ve 14. minutě vytáhl nad břevno  nebezpečný Juráskův přímý kop. Po centru stejného hráče hlavičkoval Matoušek pouze do tyče domácí branky. Když dobrou příležitost  na druhé straně neproměnil  Habusta, odešly celky na poločasovou přestávku za stavu 0:1.

Domácí v poločasové pauze vystřídali a do druhé půle vstoupili velice aktivně. Jejich zlepšený projev podpořila vyrovnávací branka. Tomáš Weber se napřáhl zpoza šestnáctky, míč zapadl přesně k tyči jen dívajícího Muchy. Ten by byl proti přesné střele bezmocný. Domácí se hnali dopředu, jejich snahu o vedoucí branku však zhatil vyloučený Habusta. V 83. minutě po ojedinělé šanci hostů střílený centr Stříže tečoval Tomáš Zlatohlávek za záda Adamušky a hosté již následně potvrdili suverenitu na hřištích soupeřů, když výhrou 2:1 protáhli bodovou šňůru již na číslo 12.