Prostějov – Varnsdorf 0:0

Domácí prostředí nám nepřeje 

1. SK PROSTĚJOV –  FK VARNSDORF 0:0 (0:0)

Branky: bez branek
ŽK: Spáčil , Bialek, Zapletal – Kouřil, Hasil

Prostějov: BÁRTA – ŠMEHYL (85. MACHYNEK), SCHUSTER, BIALEK, ZAPLETAL – KOUDELKA, SPÁČIL, KOPŘIVA (73. DITTMER) – PÍCHAL (85. BALA), ZLATOHLÁVEK (46. MATOUŠEK), JURÁSEK (63. STŘÍŽ).

Varnsdorf: A. RICHTER – M. RICHTER, KOUŘIL, HASIL, HEPPNER (76. VELICH) – LEHOCZKI (76. KAZDA), BLÁHA, ZBROŽEK, RUDNYTSKYY – KOCOUREK (88. ONDRÁČEK) – SCHÖN (69. ŠIMON).

Opatrné, nezáživné a pro diváka nepříliš pohledné utkání se odehrálo v rámci 25.kola F:NL na prostějovském stadionu. Domácí do utkání vstupovali s jednoznačnou touhou rozloučit se s hrstkou nejvěrnějších fanoušků vítězstvím a prolomit tak nepříliš lichotivou domácí bilanci alespoň v posledním domácím zápase sezony, hosté potřebovali k definitivní jistotě záchrany také ještě bodovat.
Úvod utkání se odehrál téměř bez šancí, do obou pokutových území létali centry, se kterými si poradili brankáři nebo pozorné obrany. Největší šanci úvodního dějství měl Píchal, kterého vyslal skvěle za obranu Zlatohlávek. Píchal sám před brankářem však zaváhal – lépe řečeno udělal vše správně, Richter však vytáhl fantastický zákrok a nohou míč vytěsnil. Obraz hry se nezměnil ani v poločase druhém, kdy opět při častých centrech dominovali obrany. Domácí mohli v závěru přece jen urvat všechny body, když po sérii rohových kopů hlavičkoval  nejprve těsně vedle Spáčil a následně jen do středu brány Bialek. Zde však stál hostující Richter a míč lapil. Body se tak v utkání dělily, pro hosty znamenají definitivu záchrany , bílomodří domácí již mají před posledním zápasem na půdě Blanska jistou třetí příčku F:NL.