“A” tým zahájil přípravu

Pod vedením nového trenéra Jiřího Jarošíka dnes zahájil druholigový “A” tým přípravu na novou sezonu ve F:NL.

Nový lodivod měl na dnešním zahajovacím tréninku k dispozici pozměněný kádr, na jehož podobě se stále ještě pracuje a dozná jistě několika změn. Na přípravu se do mateřského klubu Sigmy Olomouc vrátil Matoušek, Zlatohlávek, Spáčil Langer. U většiny těchto hráčů existuje jistá dohoda, pokud se neprosadí do kádru trenéra Jílka měli by nadále hrát v našich barvách.V Uničově zahájí přípravu Dittmer, který potřebuje hrát co nejvíce zápasů, což MSFL bude pokud nedojde k nějakým omezením splňovat. S nováčkem druhé ligy – celkem Vyškova se připravuje Sečkář. Smlouva v Prostějově skončila Šimonu Šmehylovi, který by měl působit s bývalým brankářem Brédou v Komárnu.

Celkové 3.místo v loňské sezoně přineslo oprávněný zájem o naše hráče v nejvyšší soutěži. Solomon Omale tak koketuje s olomouckou Sigmou, Davidové Píchal a Jurásek zahájil dnes přípravu v Mladé Boleslavi. V tisku padalo  v souvislosti z nejvyšší soutěží také jméno Filipa Muchy, ten se však dnes hlásil o své místo v prostějovské šatně. Zájem je i o některé další hráče, pohyb v kádru směrem ven není určitě uzavřen.

Několik minimálně dočasných odchodů znamená také nová jména v kolonce příchodů a zkoušek.  Z Olomouce se přijede opět ukázat prostějovský odchovanec Hausknecht, zda již na druhou ligu má bude chtít dokázat ze stejného týmu na zkoušku přicházející Grygar a brankář Trefil. Tyto mladé kluky z Olomouce vyzkoušíme po dohodě klubů s tím, že se na ně podíváme, pokud překvapí mohou zůstat, stejně jako se to v loňském roce povedlo třeba Spáčilovi, uvedl sportovní ředitel klubu Ladislav Dudík. Své místo v druholigovém kádru si bude chtít vybojovat Marek Pittner přicházející ze Slovenska. Viktoria Plzeň do Prostějova posílá porvat se o místo v kádru Václava Uzlíka , útočníka naposledy působícího v Domažlicích. Jarošíkovi se předvede v přípravě také Denis Dziuba a Josef Celba – odchovanci Baníku Ostrava, z Uničova má povolení trénovat Jakub Vichta . Z hostování v Líšni se vrátil Jan Šeigl.

Složení týmu na první trénink:

MUCHA , BÁRTA, TREFIL, MACHYNEK, SCHUSTER, STŘÍŽ, BIALEK, BALA, ZAPLETAL,SUS, OMALE, KOUDELKA, DZIUBA, CELBA, UZLÍK, PITTNER, GRYGAR,HAUSKNECHT, SMÉKAL, KOPŘIVA, ŠTEIGL, VICHTA, STRAŇÁK