FC BANÍK OSTRAVA – 1.SK PROSTĚJOV 3:0

Ani ve druhém přípravném utkání naši fotbalisté nedokázali vstřelit branku. V dobrém světle se ukázal brankář Bárta, který předvedl několik vynikajících zákroků včetně lapené penalty.

FC BANÍK OSTRAVA – 1.SK PROSTĚJOV  3:0  (1:0)

Branky: Kuzmanovič, Budínský 2x,

FC Baník Ostrava
I. poločas: Murin – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Buchta, Kaloč, Kuzmanovič, Tetour, Potočný – Zajíc.

II. poločas: Murin – Sanneh, Svozil, Harušťák, Granečný – Sor, Jánoš, Budinský, De Azevedo – Klíma, Almási.

1. SK Prostějov
Bárta – Machynek, Bialek, Schuster, Stříž, Žák, Hausknecht, Omale, Jiráček, Kušej, Vrba.

Střídali: Panagou, Sus, Bala, Zapletal, Koudelka, Kopřiva, Dzjuba, Šteigl, Vichta, Pozatzidis

První zajímavou příležitost si ve 13. minutě vytvořil  Kuzmanovič, jeho povedenou ránu vytáhl Michal Bárta na roh.

V 19. minutě pronikal po přihrávce středem do vápna opět Kuzmanovič, za záchrannou brzdu zatáhl Schuster a následoval pokutový kop. K němu se postavil Potočný. Na světelné tabuli však i nadále svítil stav nezměněný po úspěšném zákroku Bárty. Ve 35. minutě  se po akci  Buchty dostal míč k aktivnímu Kuzmanovičovi, ten obratně zbavil clonících hráčů a zakončil na zadní tyč.  – 1:0.

Za chvíli mohlo být srovnáno, Vrbova střela však postrádala razanci. Těsně před pauzou ještě předvedl dva famózní zákroky brankář Bárta.

Zahrozili také Hanáci, aktivní Kušej se řítil  na branku Baníku,  Svozil  však dokázal v poslední chvíli jeho střelu zablokovat.

V 56. minutě zahrával Baník přímý kop. Budínský to zkusil rovnou na branku, Bárta znovu výborně zasáhl. Gólman Prostějova o chvíli později zlikvidoval i druhou velkou šanci Almásiho, a opět nebezpečný pokus Budínského.

V 69. minutě  Budínský zahrál přímý kop – napálil jej ke vzdálenější tyči a Bárta neměl nárok – 2:0. Do velké šance dostal  Almási – Bárta ovšem na čáře čaroval. V 79. minutě po další dělovce Budínského však ani nestačil zvednout ruce. Míč zastavila až síť za jeho zády – 3:0