František Jura: chceme se pohybovat kolem 5. místa

Fotbalový klub 1. SK Prostějov jde do nadcházející ligové sezony pod novým trenérem, s novým hráčem se zkušenostmi ze světa a několika dalšími posilami. Kádr áčka opustilo osm hráčů, další dva mladí  budou prozatím sbírat zkušenosti v Uničově.

První tři týdny má s mužstvem za sebou nový trenér Jiří Jarošík. Zkušený  bývalý reprezentant přebral áčko po Pavlu Šustrovi, který odešel na Slovensko. Jarošík naposledy trénoval ve Slovinsku, nyní hledal uplatnění doma. „Vybral jsem si Prostějov, protože je ambiciozní. To já jsem také.  Druhá liga bude letos hodně silná, mohla by to být špičková soutěž,“ říká Jarošík.

Posilou na hřišti, která má ve fotbale velké jméno, je Petr Jiráček. Toho motivovalo jednání předsedy klubu Františka Jury a rozhodl se, že si kariéru prodlouží právě v Prostějově. „Přemýšlel jsem, jestli pokračovat s profesionální kariérou. Pak mi zavolal pan Jura a přesvědčil mě, že mám jít do Prostějova, který chce jít nahoru a má ambice. Za tři týdny, které jsem tu strávil, jsem velmi spokojený,  zase jsem po tréninku unavený, baví mě to v kabině a mám na fotbal chuť“ uvádí Jiráček.

Předseda Jura věří, že se začne znovu dařit také Janu Koudelkovi, který se v zimě vrátil z prvoligového angažmá ve Zbrojovce. „Jan Koudelka pořád je pro nás důležitý a rozdílový hráč. Věřím, že to bude zase starý Kudy, jako když odcházel,“ říká na jeho adresu šéf klubu. Sám Koudelka chce ukázat, že si důvěru zaslouží. „Jsem rád, že jsem tady. Po návratu z Brna to pro mě nebylo jednoduché období, jsem vděčný, že jsem dostal zase šanci a budu to  chtít klubu vrátit,“ dodává Koudelka.

Druhou ligu letos zkvalitní tři kluby, které sestoupily z nejvyšší soutěže. O to vyšší bude mít úroveň. Prostějov, který loni skončil na třetím místě tabulky, což bylo nejlepší umístění od války, se chce znovu pohybovat vysoko. „Chceme hrát kolem pátého místa, s takovým umístěním bych byl spokojený,“ říká František Jura. Dlouhodobým cílem pak zůstává baráž o první ligu.

Všichni účastníci dnešní tiskové konference pozvali do tribun diváky a věří, že je přijdou podpořit v co největším počtu. I přes bohužel trvající opatření. Situace je v tomto složitá, i nadále je nutné prokázat se platným testem, certifikátem o očkování.  Možná úplně nejhorší v probíhajících letních dnech je nutnost na tribunách používat respirátory. Nikdo v klubu z toho radost samozřejmě nemá, bohužel to není náš výmysl, ale platná nařízení , která musíme dodržovat. Samozřejmě budeme divákům nápomocni , před utkáním u stadion zase postavíme stan pro možnost testování..

První zápas nové ligové sezony začne 24. července v 17 hodin na stadionu Za Místním nádražím kdy přivítáme exligovou Příbram.