Prostějov – Zbrojovka Brno 2:0

do třetice to vyšlo …

1.SK PROSTĚJOV – FC ZBROJOVKA BRNO 2:0 (1:0)

Branky: 41. Koudelka , 61. Žák

ŽK: Bala, Machynek – Řezníček, Fousek , Hrabina

ČK:

Rozhodčí: Dorušák, – Dobrovolný, Pfeifer
Diváků: 820

Sestavy

DOMÁCÍ : MUCHA – MACHYNEK, BALA, SCHUSTER, ZAPLETAL – BARTOLOMEU, JIRÁČEK (70. OMALE), KOPŘIVA, KUŠEJ (84. HAUSKNECHT) – KOUDELKA (84. VICHTA) – ŽÁK (64. VLACHOVSKÝ).

HOSTÉ :FLODER – HRABINA, KRYŠTŮFEK, ŠTĚRBA (46. ENDL), MORAVEC (73. ČERMÁK) – ZAVADIL (73. BARIŠ), TEXL (54. ŠEVČÍK) – ŠTEPANOVSKÝ (54. FOUSEK), HLADÍK, PŘICHYSTAL – ŘEZNÍČEK.

Rozdílně před utkáním působil pohled na tabulku. Zbrojovka dosud neztratila ani bod , Prostějov naopak na první bodový zisk čekal. Zápas začal  rozpačitě z obou stran , stejně působila i první šance Brna, možná jediná z vážnějších v prvním dějství.  Po Zavadilově přímém kopu se míč odrazil od horní tyče Muchovi brány, následně různě putoval kolem brankové čáry …  V dalších minutách pak už taktovku utkaní přebrali domácí Hanáci. Honza Koudelka do utkaní vstupoval vzhledem ke svému loňskému působení v dresu Zbrojovky s velkou motivací. Ve 21. minutě natáhl  ze 30 metrů a nechal vyniknout gólmana Flodera, o něco později se snažil ke skorování vybídnout Kopřivu.  Následná nabídka pro Kušeje s také nepotkala s úspěchem tak to vzal “Koudy na sebe a chvíli před poločasem Flodera ránou na zadní tyč propálil.

Kdo si myslel, že Brno zvýší ve druhé půli obrátky, byl na omylu. Hned po pěti minutách se dostal do úniku prostějovský Žák a jen včasné vyběhnutí brankáře Flodera zabránilo další pohromě pro Brno. To si pak dvakrát vytvořilo slušné možnosti po centrech, ale ve vápně nebyl  nikdo v červeném, který by na tyto míče reagoval. Zákonitě  přišel trest. Po dlouhém nákopu si míč za obranou našel  Filip Žák, jenž ránou na zadní tyč rozradostnil příznivce  modrobílé barvy dresů.

Zbrojovka  působila bezradně, po úniku Kušeje mohl hřebíček do rakve Brna zatlouct Bartolomeu , ten však odkrytou bránu minul. Pojistit výhru domácích mohl ještě dnes skvěle hrající Koudelka, ten ale  po samostatném úniku nechal vyniknout Flodera.  Na výsledku utkání se tak již nicnezměnilo.