ČK:

Rozhodčí: Radina, Dresler, Poživil
Diváků: 400

Sestavy

DOMÁCÍ: MUCHA – KOPŘIVA (90. HAUSKNECHT), MACHYNEK, SCHUSTER, SCHAFFARTZIK – JIRÁČEK, ZAPLETAL, KOUDELKA (84. OMALE), KUŠEJ (65. BARTOLOMEU) – ŽÁK, VLACHOVSKÝ (65. URBANEC).

HOSTÉ: MIKULEC – HAŠEK, DRAHOŠ, FIŠL, SOKOL (46. JULIŠ) – KESNER (55. TKADLEC), J. ŘEZNÍČEK (63. ČÁP), V. ŘEZNÍČEK, PRŮCHA – ŠPLÍCHAL (46. ŠÍPEK), RYBIČKA (70. SURMAJ).

Zápas sedmého kola Fortuna národní ligy nabídl souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky. Domácí v reprezentační pauze provedli mírné úpravy v kádru a rozhodně chtěli napravit propadák z derby ve Vyškově.

Konečně se domácím podařilo do utkání vstoupit dobře a už po pěti minutách se mohli radovat z úvodní branky zápasu. Postupnou kombinací se míč dostal až k Žákovi, který přesně umístil svou střelu – 1:0.  Prostějovští byli i nadále aktivnějším týmem a několik dalších střel na bránu zastavil až brankář  Mikulec. V závěru poločasu se dostali Hanáci do dvoubrankového vedení, když se opět dokázal prosadit  Filip Žák 2:0

Druhá půle byla o poznání méně fotbalová , hra se  přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat větší příležitost. Domácí fotbalisté  v dalším průběhu kontrolovali průběh hry a hlídali dvougólový náskok.  Chrudim si za celé utkání vypracovala pouze jednu střelu na bránu, hrozila pouze po standartních situacích, ze hry si šanci nevypracovala. Naopak Prostějov ještě několikrát  před koncem zahrozil a dokonce dvakrát trefil brankovou konstrukci.  Stav utkání se však již nezměnil, domácí zlepšeným výkonem připisují do tabulky 3 zasloužené body.