FC SELLIER&BELLOT VLAŠIM – 1.sk pROSTĚJOV  0:1 (0:0)

ČK: Blecha

Rozhodčí: Ulrich, Flimmel, Líkař
Diváků: 321

Sestavy

DOMÁCÍ: ŘEHÁK – HOŠEK, BROUKAL, P. BREDA, DANIEL KOZEL (82. RIGO) – ZLATOHLÁVEK (69. JANDA), KŘIŠŤAN, BLECHA, VIŠINSKÝ (69. ZINHASOVIČ) – ALIJAGIĆ (89. SOGBO), ČERVENKA.

HOSTÉ: MUCHA – ZAPLETAL, SCHUSTER, SCHAFFARTZIK – OMALE – BARTOLOMEU (72. KUŠEJ), KOPŘIVA (75. KOUDELKA), JIRÁČEK, URBANEC (72. VLACHOVSKÝ), MACHYNEK – ŽÁK (89. BIALEK).

Utkání na stadionu v Kollárově ulici začalo z obou stran pozvolna, oba soupeři se snažili kombinovat, hra však přinášela dost nepřesností.  Hosté byli aktivnější s míčem, nebezpečné šance nepřicházeli ani na jedné straně.

První výraznější šance přišla ve 22. minutě  z kopačky Křišťana, ale jeho pokus mířil vedle. Poté přišla první velká chvíle brankáře Muchy když doslova vychytal v jasné příležitosti svého bývalého spoluhráče Zlatohlávka.

Do šancí  se dokázali dostat také prostějovští, hned dvakrát zahrozil Urbanec nejprve nebezpečně hlavičkoval po rohovém kopu , poté střílel na zadní míč však jen o centimetry minul domácí branku. Hektický úsek ukončila rána z otočky Alijagiče, střelu domácího útočníka však dokázal Mucha  efektivně vytěsnit nad branku.

Úvod druhé půle nabídl nepovedený centr Machynka, který k údivu všech zastavilo břevno! O pár minut později se dostal k  míči hostující Jakub Urbanec, řítil sám na Řeháka ten se však v největší šanci druhé půle vyznamenal a udržel naděje domácích nad vodou.

Rozhodnutí zápasu nakonec přineslo střídání a šťastná ruka trenéra Jarošíka. Čtvrt hodiny před koncem zápasu šel na hrací plochu Jan Koudelka, který v 80. minutě dokázal zužitkovat závar po rohovém kopu,  napřáhl za hranicí pokutového území a trefil k tyči. 0:1.

V závěru  mohl vyrovnat Alijagič, který se snažil míč zpoza obránce natlačit na zadní tyč, ale ke branku minul. .