logo

Novým koučem 1. SK Prostějov se stává Daniel Šmejkal

Prostějovský fotbalový A tým povede od příštího kola Daniel Šmejkal. Bývalý prvoligový hráč a český reprezentant nahradí Jiřího Jarošíka odcházejícího do Teplic.

Společně s Jiřím Jarošíkem, který k prostějovskému áčku nastoupil v létě, odchází také asistent Tomáš Hunal a trenér brankářů Petar Aleksijević. „S Jiřím Jarošíkem jsme měli dohodu, že jej v případě zájmu z první ligy uvolníme. Pro Tomáše Hunala a Petara Aleksijeviće je angažmá v nejvyšší soutěži jejich životní šancí, které nechceme bránit. Tomáš u nás kdysi hrál a začal v Prostějově i svou trenérskou kariéru. Petar pracoval v klubu od začátku nové éry, je s námi 10 let. Oběma jsme za mnohé vděčni a chtěli jsme jim dát šanci v první lize. Oběma jménem našeho klubu děkuji za odvedenou práci,“ říká předseda klubu František Jura.

Daniel Šmejkal hrál mimo jiné za Slavii a má zkušenosti také ze zahraničí. V minulosti působil jako trenér v Teplicích a ve Vlašimi. „Věřím, že naváže na styl práce Pavla Šustra a Jiřího Jarošíka,“ dodává František Jura. Šmejkalovým asistentem bude Michal Šmarda, který v minulosti oblékal například dres Sparty, se kterou získal i ligový titul. Ve stejném klubu později působil i jako asistent trenéra Václava Kotala. „Jednání s oběma trenéry nebyla jednoduchá, ale velmi korektní, je vidět že Prostějov je dobrá adresa,“ říká předseda klubu Jura. Druhým asistentem trenéra zůstává domácí Matěj Vybíhal.

O pozici trenéra brankařů klub vyjednává s prostějovským rodákem Tomášem Burešem, který v minulosti za Eskáčko hrával, během kariéry hájil také branku olomoucké Sigmy, brněnské Zbrojovky a Drnovic. „Tomáš má svou firmu, které věnuje hodně času. Hledáme proto možnosti, jak obě jeho role skloubit. Z obou stran je zájem najít cestu, aby u nás mohl působit,“ dodává František Jura.