1.SK PROSTĚJOV – FC VYSOČINA JIHLAVA  2:1 (1:1)

Branky: 45.Schaffartzik , 56.Koudelka – 20.Vedral

ŽK: Omale, Urbanec, – Laye, Vejmola, Křišťál

ČK:

Rozhodčí: Nehasil, Melichar, Poživil
Diváků: 520

Sestavy

DOMÁCÍ: MUCHA – URBANEC, ŽÁK, STŘÍŽ (83. KOPŘIVA), OMALE, VLACHOVSKÝ (58. BARTOLOMEU), SCHAFFARTZIK, JIRÁČEK, SCHUSTER, ZAPLETAL, KOUDELKA (87. BIALEK)

HOSTÉ: VEJMOLA – POJEZNÝ, VEDRAL, KŘIŠŤÁL, TUREČEK, T. SVOBODA, ZOUBELE (32. CHOCHOLATÝ), T. VLČEK, FILA (64. SELNAR), L. ARROYO (64. PEŘINA), TALL.

Prostějov od úvodních minut Jihlavu přehrával, byl aktivní a vytvořil si několik příležitostí. Jenže žádnou nedokázal proměnit a tak jako blesk z čistého nebe přišla 21. minuta, v ní první nebezpečnější akce Jihlavy a vedení 1:0 pro hosty. Obraz hry se vyrovnal, domácí byli opařeni a otěže zápasu se přikláněli na stranu borců z Vysočiny. Vypadlo to, že do šaten půjdou spokojenější svěřenci trenéra Kameníka. Jenže přišel rohový kop Koudelky , který našel osamoceného Schaffartzika a bylo srovnáno. Branka domácím pomohla, do druhé půle opět naběhli aktivně, a v 56. minutě vývoj utkání otočili. Po rychlé rozehrávce Urbance  se k míči dostal Koudelka a ten se v podobných příležitostech nemýlí. 2:1. Svěřenci trenéra Šmejkala zbytek utkání poctivě odpracovali a kontrolovali jeho průběh. Jen jednou musel zasáhnout v nebezpečné situaci Mucha, kdy míč padající za jeho záda konečky prstů vytáhl nad břevno. Prostějov tak podruhé za sebou boduje naplno a posouvá se do lepší poloviny vyrovnané tabulky.