František Jura

František Jura: Přijďte si užít sobotní zápas s Viktorkou

Fotbalisté 1. SK Prostějov mají za sebou čtyři zápasy pod novou trenérskou dvojicí. Daniel Šmejkal a jeho asistent Michal Šmarda převzali tým po 9. ligovém kole, po němž odešel za prvoligovou nabídkou dosavadní trenér Jiří Jarošík. Předsedu klubu Františka Juru jsme požádali o komentář k posledním utkáním.

Jak se díváte na první zápasy, do nichž vedli mužstvo noví trenéři?

Myslím, že vstup se opravdu vydařil. Venku jsme porazili Duklu a dva týdny poté doma Jihlavu. Mezitím proběhla reprezentační přestávka, během níž měli trenéři příležitost s mužstvem pracovat a zapracovávat do jeho hry svůj styl a své prvky. Myslím, že si vše dobře sedlo a celý tým pracuje velmi dobře.

Pak ovšem přišla porážka od Táborska…

To je pravda, ale zároveň musím dodat, že to byl herně jeden z našich nejlepších výkonů. S projevem na hřišti jsem byl spokojený. Ve výsledku se to bohužel neprojevilo, ale i taková utkání v sezoně přicházejí.

A jak hodnotíte čerstvou domácí remízu s Líšní?

Zápasy s Líšní jsou vždycky složité, je to dobrý tým a vedou jej velmi zkušení trenéři. Po červené kartě pro Lubomíra Machynka jsme dlouho jsme hráli v deseti a vyrovnávali až v samotném závěru v 90. minutě. Takže bod bereme a jdeme dál.

Jak se díváte na zbývající zápasy podzimní části ligy?

Noví trenéři získali ve čtyřech zápasech celkem sedm bodů. Nyní nás čekají duely s Viktorkou, s Varnsdorfem a na závěr se Spartou. Kdyby se nám podařilo vybojovat dalších sedm bodů, bylo by to super, ale není to jediný cíl. Dvě z těchto utkání hrajeme doma a určitě se chceme divákům ukázat v tom nejlepším světle.

Takže Vyškov je zapomenut?

Náš výkon s Vyškovem byl ostudný a naši fanoušci byli oprávněně naštvaní. I proto museli hráči vstupné na domácí zápasy platit za diváky. Ale od té doby tým ukázal, že se o výsledek umí poprat a nechat na hřišti všechno. Je načase hodit vše za hlavu a vrátit se do normálního režimu. Takže už tuto sobotu začneme znovu vybírat vstupné a slibujeme, že pro dobrý výsledek uděláme maximum. Sobotní zápas s Viktorií Žižkov bude určitě jedním ze svátků fotbalu a já bych na něj naše fanoušky moc rád pozval: Přijďte všichni fandit a užijte si společně s námi sobotní odpoledne s fotbalem. Zápas startuje ve 14 hodin a už se na něj všichni moc těšíme.