Plán přípravy “A”

Po vítězném utkání se Spartou Praha naši fotbalisté ještě tři dny trénovali, po lehkém pondělním tréninku následoval v úterý tzv YO-YO test a rok 2021 byl zakončen ve středu zápasem staří – mladí s očekávanou výhrou dříve narozených.

Nyní si fotbalisté užívají zaslouženého volna. Na dovolenou však dostali také individuální plány, nějaké kilometry budou muset hráči naběhat, tak aby při startu zimní přípravy byli nachystáni. Dlouhé přípravné období bude zahájeno 6.1. Těsně před odchodem na dovolené se rozhodlo vzhledem k přetrvávající situaci kolem COVID-19 , že upustíme od plánovaného soustředění v Chorvatsku. Situace kolem vycestování, případných karantén a podobně se mění téměř každý den a spíše horším směrem než k lepšímu. Vsázíme tak na jistotu a raději zůstaneme v domácím prostředí , kde máme novou umělou trávu, k dispozici halu a posilovnu , nic nám tedy neschází.

Hned v lednu se zapojíme do Zimní Tipsport ligy, kde v ostravské skupině narazíme na 3 prvoligové týmy.  Utkání s Baníkem (15.1.) a Karvinou (19.1) sehrajeme v Ostravě, Pardubice pak přivítáme  26.1. na naší nové umělé trávě v Prostějově v areálu Za Olympijskou ulicí.

Následovat bude dvojzápas s celky Kroměříže a Otrokovic 29.1. poté pojedeme 5.2. na Slovensko, kam si nás ke své generálce na ligu pozvala Senica s trenérem Šustrem. Ve středu 9.2. se utkáme s béčkem Sigmy a další dva soupeři jsou stále v řešení vzhledem ke zrušenému soustředění. Generálku na start F:NL obstará souboj s Uničovem.

O složení kádru pro přípravné období a jarní část sezony se nyní usilovně jedná. O některé naše hráče je zájem v nejvyšší soutěži, pro některé hráče naopak hledáme uplatnění my z důvodu malé herní vytíženosti v našem celku. Určitá jednání a oťukávání se vedou jak směrem z týmu tak směrem dovnitř. Přestupová mašinerie se však pravděpodobně naplno rozjede až po dohrání posledního zápasu nejvyšší fotbalové soutěže.