Mucha a Žák přestupují do Teplic

Prvoligové Teplice půjdou do bojů o záchranu ligové příslušnosti  mimo jiné s dvojicí hráčů  Prostějova.

Ještě před startem zimní přípravy dochází ke změně kádru. Svými výkony mezi třemi tyčemi, respektive střeleckými schopnostmi, si dvojice opor prostějovského klubu vybojovala posun do prvoligových Teplic, kam nedávno zamířila i trojice mužů prostějovského realizačního týmu. Není proto náhoda, že si trenér Jarošík s asistenty vybrali právě tuto dvojici.
Filip Mucha na Hané působil od léta 2018, odchytal 48 utkání, v nichž si připsal 12 čistých kont. Na druhém konci hřiště se pohyboval jeho jmenovec Filip Žák, jenž přišel do Prostějova před začátkem probíhajícího ročníku. V osmnácti zápasech se prosadil sedmkrát, z toho šestkrát ve F:NL.

V tisku se objevují spekulace o přestupu zmíněných hráčů již delší dobu , až dnes však dochází k finalizování administrativní části přestupu. Každý, kdo do Prostějova přichází ví, že je cílem klubu jej posunout do vyšší soutěže a existuje férová dohoda o uvolnění v případě odpovídající nabídky. Na tom si předseda klubu pan Jura zakládá a již několikrát se toto nepsané pravidlo potvrdilo – například při odchodu trenéra Šustra na Slovensko, Juráska do Mladé Boleslavi nebo naposledy přesun trenérů do zmíněných Teplic. Nyní se tedy pusunují i  Žák s Muchou.