Tři body v prvním kole TIPSPORT LIGY zajistil Bartolomeu

Máme za sebou první přípravný zápas v rámci Tipsport ligy, ve kterém se nám podařilo porazit FC Baník Ostrava. Ve druhém poločase se prosadil Bartolomeu, který zajistil první tři body v novém roce. 

FC BANÍK OSTRAVA – 1.SK PROSTĚJOV  0:2 (0:0)

Branky: 60. a 67.Bartolomeu

ŽK: bez karet

ČK: bez karet

Sestavy

Prostějov:Bárta – Sečkář, Schuster, Bala, Urbanec – Vichta, Kříž, Kopřiva, Jiráček, Pernica – Hönig.

Střídali: Nemrava – Bartolomeu, Bialek, Koudelka, Kušej, Machynek, Omale, Stříž, Zapletal.

V prvním poločase jsme se branky nedočkali. Baník měl dostatek šancí a nebezpečně několikrát ohrozil branku, avšak Michal Bárta v prvním  a následně v druhém dějství Vít Nemrava zachránili svůj tým pohotovými zákroky.

Hodnocení trenéra brankářů Dušana Melichárka“Já si myslím, že nejvíce důležité pro oba gólmany bylo, že udrželi nulu. Což jim zvedne jejich sebevědomí ale jsou tam určitě věci na kterých se musí pracovat. Budeme trénovat dál a ještě to budeme posouvat.” 

Do druhého poločasu poslal trenér Daniel Šmejkal čerstvé hráče což se promítlo do obrazu hry a Prostějov přebral otěže zápasu.. V 60. minutě vstřelil první branku Robert Bartolomeu. O sedm minut později se stejný hráč (Robert Bartolomeu) podruhé prosadil a po narážečce s Vasilem Kušejem uklidil míč na zadní tyč.

Jak hodnotí zápas Robert Bartolomeu“Bylo to super! Těšil jsem se hlavně na zápas, trénink je trénink ale zápasy jsou úplně o něčem jiném. Jsem rád, že jsem teďka mohl nastoupit nahoře protože nám chybí útočníci. Byla to pro mě změna z toho kraje, ale cítím se tam dobře. Na to, že to byl první zápas, celková hra nevypadala vůbec špatně.”

Celkové hodnocení kouče Šmejkala“Bylo to naše první utkání asi po osmi týdnech takže myslím, že první poločas to bylo hodně vidět. Tam jsme nebyli vůbec spokojení trošku nám chyběl pohyb. První poločas nebyl dobrý ale v druhém jsme se zlepšili a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.”

 

Další přípravné utkání nás čeká ve středu 19.01.2022 proti MFK Karviná.