Příbram – 1.SK Prostějov 2:4

VÍTĚZNÉ LOUČENÍ

 FK PŘÍBRAM – 1.SK PROSTĚJOV 2:4  (0:2)

Branky: 56.Kvída, 81.Wagner – 30. a 51. Píchal , 45.Kušej, 77.Batolomeu

ŽK: Kopřiva, Schaffartzik

ČK:

Rozhodčí: Petřík, Slavíček, Černoevič
Diváků: 282

Domácí: SMRKOVSKÝ – KVÍDA (84. VOKŘÍNEK), HALINSKÝ (46. SCHINDLER), FIŠL, VILOTIČ – PETRÁK, GEMBICKÝ (78. ANTWI), PILÍK (63. VÁVRA), M. ČERMÁK – WÁGNER, NOVOTNÝ (63. D. PROCHÁZKA)

TRENÉR: MAREK NIKL

Hosté: BÁRTA – STŘÍŽ, SCHAFFARTZIK, BIALEK, URBANEC – KUŠEJ (75. HÖNIG), OMALE, KOPŘIVA (81. ZUKAL), BARTOLOMEU (90. PĚČEK) – PÍCHAL (81. AMOBI), KOUDELKA

Stadion Na Litavce byl svědkem posledního utkání letošního ročníku. Oba celky měli jistou záchranu soutěže, k vidění tak byl bezstarostný fotbal, který spíše než boj o body připomínal letní přátelské utkání. Hra se odehrávala povětšinou od vápna po vápno, náznaky ohrožení brány přicházeli pouze po standartních situacích. Hosté se dostali do vedení po špatném vyběhnutí Smrkovského , kterého před vápnem  hlavou přehodil Píchal. Další ránu zasadil domácím  těsně před odchodem do kabin Kušej, který využil dobrého míče za obranu od Bialka. Také druhé dějství mělo ve svém úvodu podobným obrázek jak půle první. Na 3:0 z pohledu Hanáků zakončil opět netradičně hlavou Píchal. O chvíli později se za domácí krásně trefil Kvída, který nedal Bártovi zatočenou ranou z dvaceti metrů šanci. V této fázi hry se konečně na hřišti začalo něco dít, hra se zrychlila a přelévala ze strany na stranu. Již na  4:1 pro hosty zvýšil po kombinaci v pokutovém území Bartolomeu. Loučení se sezonou přineslo ještě jednu branku, když za domácí snížil Wágner po zaváhání Bárty při centrovaném míči.
Prostějov tak po výhře 4:2 končí sezonu na 11. místě tabulky.