Na úvod výhra v přípravě

První přípravné utkání mají za sebou svěřenci trenéra Šustra. Na hřišti ve Slatinicích porazili v poklidném tempu účastníka druhé slovenské ligy , celek FK Dubnica nad Váhom 3:0

1.SK Prostějov – FK Dubnica nad Váhom 3:0  (1:0)

Branky : VELICH, PINC , SEČKÁŘ

Sestava Prostějova:

1-poločas KRYNSKYI – STŘÍŽ, ELBEL, GÁČ, BLAHUTA – OMALE, KULIG, ZAPLETAL, KUŠEJ, BARTOLOMEU , VELICH

2.poločas BÁRTA – SEČKÁŘ, KIRSCHBAUM, BIALEK, BOLF, KLIMEŠ,TODORIČ,VICHTA,PÍCHAL,VYHLÍDAL, PINC

Od úvodních minut byl “domácí” Prostějov aktivnějším celkem, hosté z Dubnice nad Váhom se vyznačovali spíše ostřejší hrou. První vážnější šanci si vypracoval Kušej – asi nejaktivnější muž na hřišti. Po Kušejově další pěkné kombinaci se prosadil zkoušený novic v útoku Velich, který uklízel míč do odkryté branky. O chvíli později pálil v dobré pozici Zapletal pouze do břevna hostující branky. Ve velké vedru Prostějovští fotbalisté neúnavně běhali, hosté z Dubnice nestíhali a Krynského – dalšího novice v sestavě v bráně  téměř neohrozili. Do druhé půle nasadil kormidelník Šustr novou jedenáctku, a hned ze začátku se prosadil i druhý zkoušený útočník Pinc.Ten si v pokutovém území dobře pokryl míč, obtočil se kolem obránce a s trochou štěstí propálil míč do brány. Následně se pár minut nehrálo , když muselo dojít k ošetření zraněného Píchala, který si na památku z dnešního zápasu odnesl 4 stehy na hlavě. Na 3:0 zvýšil poté ještě Sečkář. Prostějov se v úvodním utkání přípravy prezentoval běhavým fotbalem, v sestavě plné  mladých nadějných mladíků se neztratil ani odchovanec Klimeš, který po dobré sezoně v dorostu dostal šanci porvat se o místo v druholigovém kádru. Stejnou šanci dostane také Spáčil, který dnes chyběl vinou menšího zranění. Volno dnes měl Koudelka a Schaffartzik.

Hodnocení trenéra:

Dnes bylo hlavním cílem poznat jak hráči dokáží pracovat v zátěži, kterou po náročných trénincích jistě pociťují, jak se chovají směrem k týmu, ke spoluhráčům, jak bojují o výsledek, i když o ten dnes až tak nešlo, přesto máme z výhry radost, protože cílem nejen mým, ale i klubu je vyhrávat všechny zápasy. Z utkání tak mám příjemný a dobrý pocit, byla tam spousta dobrých věcí, máme na čem stavět. Ukázalo nám to i v čem přidat, takže v týdnu opět potrénujeme a připravíme se na další zkoušku. Z hráčů nikdo vyloženě nezklamal,všichni předvedli zhruba to co jsme očekávali,směrem k tvorbě kádru si sedneme, máme určité poznatky, uvidíme jak se bude situace vyvíjet do dalších dnů.

Další přípravné utkání sehrajeme opět ve Slatinicích, když nás za týden, tedy v sobotu 2.7. od 11:00 vyzve ligová Sigma Olomouc